Офіс президента про саміт миру: Говоримо виключно про присутність лідерів – глав держав чи урядів

Україна обговорювала питання участі лідера КНР Сі Цзіньпіна в саміті миру, зазначив Жовква (на фото)
Фото: president.gov.ua

Україна наполягає на присутності на Глобальному саміті миру у Швейцарії лідерів країн світу. Про це в інтерв’ю телеканалу “Ми – Україна”, опублікованому 11 травня, повідомив заступник глави Офісу президента України Ігор Жовква.

“Ми говоримо виключно про присутність на рівні лідерів. Це саміт. А це слово передбачає рівень лідерів – глав держав чи урядів. Над цим працюємо”, – наголосив Жовква.

За його словами, США, Китай, Індія “визначаються зі своєю позицією”.

“Ми обговорювали і питання участі лідера КНР [Сі Цзіньпіна], так само ведеться діалог з Індією, так само ведеться діалог з іншими державами Глобального Півдня. Нам важлива участь Південної Африки, на рівні лідера Саудівської Аравії і низки інших важливих країн, важлива участь представників континентів, Латинської Америки, Африканського континенту, Азійського регіону. Працюємо спільно, і, думаю, ми отримаємо участь цих лідерів у саміті”, – резюмував Жовква.

Контекст

Україна в листопаді 2022 року презентувала свою формулу миру, яка містить 10 пунктів. Одним із головних її положень є виведення російських військ з усієї території України в межах міжнародно визнаних кордонів.

Цю формулу миру мають обговорити на Всесвітньому саміті світу. Як зазначили в Офісі президента України, Київ наполягав, щоб Росії на першому саміті не було.

2 травня МЗС Швейцарії поінформувало, що на саміт миру запрошено понад 160 делегацій. “Він відбудеться 15–16 червня 2024 року на курорті Бюргеншток. Саміт ґрунтуватиметься на дискусіях, які відбулися протягом останніх місяців, зокрема про українську формулу миру й інші мирні пропозиції, засновані на Статуті ООН і головних принципах міжнародного права”, – ідеться в повідомленні.

24 квітня президент України Володимир Зеленський, посилаючись на дані розвідки, заявив, що Росія намагається не допустити проведення Глобального саміту миру й має конкретний план, як це зробити.

Переговорну позицію, яку виробить саміт миру у Швейцарії, передадуть Росії, заявив прессекретар Зеленського Сергій Никифоров 3 травня.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *