“Некомпетентна, корумпована влада вбиває українців”. Тимошенко висловилася про рішення ВР щодо легалізації канабісу

Юлія Тимошенко: Це і є політика сьогоднішньої правлячої команди? Це те, що вони приготували для України?
Скріншот: Юлія Тимошенко / YouTube

Лідерка партії “Батьківщина” Юлія Тимошенко відреагувала на рішення Верховної Ради розблокувати підписання законопроєкту щодо легалізації медичного канабісу. У відеозверненні на YouTube-каналі Тимошенко заявила, що “своїми некомпетентними діями влада вбиває українців”.

“Мало того, що українців убиває війна, некомпетентна й корумпована влада, тепер ще буде вбивати такий важкий наркотик, як марихуана, яка буде легалізована законом”, – сказала політикиня.

Вона також заявила, що своїми діями влада зараз фактично хоче, щоб Україна під час війни “стала ще й плацдармом для злочинності, яка пов’язана з масштабним входженням наркомафії в Україну”.

“Більше того, вони цим не обмежуються. У Верховній Раді сьогодні існують ще закони про легалізацію порнографії, одностатевих шлюбів, проституції. Це і є політика сьогоднішньої правлячої команди? Це те, що вони приготували для України? Я і наша фракція у парламенті будемо боротися проти того, щоб під час війни влада своїми діями знищувала саме майбутнє існування українського народу”, – додала Тимошенко.

Контекст

Кабмін підтримав законопроєкт про обіг конопель у червні 2022 року. За місяць його зареєстрували в Раді за №7457, внесення до порядку денного ініціатива чекала майже рік: її внесли до зали лише після заклику президента й “великої мобілізаційної роботи” щодо пошуку голосів.

Автори законопроєкту заявляють, що хочуть створити умови для розширення доступу пацієнтів до необхідного лікування і проведення наукових досліджень щодо ефективності конопель. За оцінкою Офісу президента України, ще 2020 року препаратів на основі канабісу потребувало щонайменше 2 млн українців.

У першому читанні законопроєкт №7457 про регулювання обігу рослин роду конопель із медичною, науковою та промисловою метою Верховна Рада ухвалила 13 липня 2023 року. Ініціатива, зокрема, прописує вимоги до вирощування рослин канабісу, виробництва, зберігання, перевезення рослин і препаратів із конопель, а також передбачає контроль за обігом канабісу. Купити ліки, згідно із законопроєктом, можна буде в аптеках за наявності електронного рецепта лікаря.

21 грудня Рада ухвалила законопроєкт у другому читанні й у цілому.

22 грудня нардепи від фракції “Батьківщина”, зокрема Тимошенко, зареєстрували в парламенті проєкт постанови про скасування ухваленого Радою закону про легалізацію медичного канабісу. 

16 січня 2023 року Верховна Рада розблокувала підписання закону про медичний канабіс. Постанову №7457-п, яка блокувала підписання закону про легалізацію медичного канабісу, відхилено.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *