Нардепи звернуться до РНБО та Кабміну з питання скасування заборони на експорт газу

14 березня профільний підкомітет провів експертну дискусію стосовно наслідків та доцільності існування заборони на продаж українського газу за кордон
Фото: depositphotos.com

Депутати Верховної Ради звернуться до Ради національної безпеки та оборони та Кабінету міністрів України щодо питання скасування заборони на експорт природного газу. Про це написав у Facebook народний депутат від “Слуги народу”, голова підкомітету з питань газової, газотранспортної галузі та політики газопостачання комітету Верховної Ради з енергетики Андрій Жупанин. 

Він повідомив, що 14 березня підкомітет провів експертну дискусію стосовно наслідків та доцільності існування заборони на продаж українського газу за кордон. Нардеп зазначив, що ця заборона дозволила акумулювати газ державних та приватних видобувників у сховищах, що сприяло відносно спокійному проходженню опалювального сезону 2022/2023. Однак через цю заборону в умовах дворазовового падіння споживання газу українською промисловістю і відсутності можливості продавати газ за кордон, приватні видобувники газу в Україні другий рік поспіль демонструють падіння видобутку.

“За результатами обговорення вирішили напрацювати пропозиції щодо поступового зняття заборони на продаж українського газу за кордон. Ці пропозиції будуть надіслані на розгляд РНБО та КМУ, рішеннями яких і впроваджені існуючі обмеження”, – написав Жупанин.

Він додав, що українській економіці конче потрібні гроші, а Європі потрібні український газ та біометан.

“Ключ до вирішення обох проблем – це зняття обмежень на експорт цих ресурсів за межі України”, – підсумував нардеп.

Контекст

Xлен Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку України (НКЦПФР) Арсен Ільін заявляв, що через заборону на експорт природного газу на газовому ринку виникла складна ситуація. 

Енергетичне співтовариство 24 січня закликало до скасування заборони на експорт природного газу з України. “Одним із серйозних недоліків із початку війни є введення заборони на експорт газу, що порушує основні принципи Енергетичного співтовариства. Скасування заборони на експорт має бути пріоритетом України”, – зазначено у звіті на сайті організації.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *