“Найкращі з можливих”. Глава МЗС Польщі розповів про відносини з українським урядом і вказав на проблеми

Сікорський: Нам потрібно знайти креативні рішення, щоб вирівняти умови для конкуренції між далекобійниками з України й Польщі
Фото: EPA

Глава МЗС Польщі Радослав Сікорський переконаний, що нинішні відносини Польщі й України – найкращі з усіх можливих. Про це він сказав 23 січня в інтерв’ю “Радіо Свобода”.

Відповідаючи на запитання щодо дипломатичних шляхів подолання напруженості між Польщею й Україною в питаннях торгівлі та сільського господарства, він заявив, що “це не дипломатична напруга”.

“Наші відносини з українським урядом – найкращі з можливих. Маю на увазі постійний контакт: буквально сьогодні (22 січня 2024-го) він був неодноразовим із міністром [закордонних справ України Дмитром] Кулебою. У нас є справжня проблема, а саме те, що обсяги торгівлі й перевезень через польсько-український кордон зросли в рази, а польські далекобійники втратили свій бізнес”, – зазначив міністр.

Водночас він наголосив, що Польща розуміє, що Україна вкрай потребує солідарності з її боку.

“Але ця солідарність усієї Європи не може лягати лише на польську економіку. І нам потрібно знайти креативні рішення, щоб вирівняти умови для конкуренції між далекобійниками з України й Польщі”, – пояснив він.

Контекст

Польща із самого початку широкомасштабного вторгнення РФ була одним із головних союзників України в боротьбі проти російської агресії, надаючи військову, фінансову й гуманітарну допомогу.

Проте протягом останніх місяців у відносинах України й Польщі виникла низка проблем – від ембарго Польщі на імпорт української сільгосппродукції до блокування кордону польськими перевізниками (пункти пропуску розблокували 16 січня).

5 січня міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба у прямому ефірі в Instagram із журналістом Вадимом Карп’яком анонсував контакти з новим урядом Польщі на всіх рівнях, щоб урегулювати проблеми у відносинах між країнами.

9 січня президент України Володимир Зеленський і Дуда обговорили співпрацю у сфері безпеки й потреби українських сил оборони на тлі російської агресії.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *