На саміті миру у Швейцарії США представлятиме віцепрезидентка Гарріс – Білий дім

У Білому домі наголосили, що на саміті Гарріс підтвердить підтримку народу України
Фото: ЕРА

Делегацію Сполучених Штатів на Глобальному саміті миру у Швейцарії очолить віцепрезидентка США Камала Гарріс. Про це 3 червня оголосила представниця Білого дому Кірстен Аллен, проінформував сайт адміністрації США.

“Віцепрезидентка Камала Гарріс 15 червня вирушить у Люцерн, Швейцарія, для участі в саміті миру по Україні. Віцепрезидентка підкреслить прихильність адміністрації [президента США Джо] Байдена підтримувати зусилля України щодо забезпечення справедливого й міцного миру, заснованого на суверенітеті й територіальній цілісності України та принципах Статуту ООН”, – ідеться в повідомленні.

У Білому домі підкреслили, що на саміті Гарріс “підтвердить підтримку народу України в його захисті від російської агресії, що триває”.

“Радник із національної безпеки Джейк Салліван приєднається до віцепрезидентки і представлятиме Сполучені Штати на саміті”, – зазначила також Аллен.

Контекст

Україна в листопаді 2022 року презентувала свою формулу миру, яка містить 10 пунктів. Одним із головних її положень є виведення російських військ з усієї території України в межах міжнародно визнаних кордонів. Цю формулу мають обговорити на Глобальному саміті миру. Як зазначили в Офісі президента України, Київ наполягав, щоб Росії на першому саміті не було.

2 травня МЗС Швейцарії поінформувало, що на саміт миру запросили понад 160 делегацій. Він відбудеться 15–16 червня на курорті Бюргеншток.

2 червня президент України Володимир Зеленський повідомив, що участь у саміті миру підтвердили 106 країн (ідеться про 70–75 президентів). За його словами, РФ “шантажує деяких лідерів і намагається заблокувати участь деяких країн”.

Зеленський розповів також, що Китай умовляє інші країни не їхати на саміт миру. У Пекіні відхилили запрошення взяти участь у саміті через те, що не було враховано пропозицію китайської сторони запросити до участі у саміті Росію, писали ЗМІ. Агентство Bloomberg повідомляло, що Китай та Бразилія планують виступити “з конкурентною ініціативою”.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *