“Морально, політично та юридично правильно”. Кулеба заявив про потребу комплексного рішення щодо передання Україні заморожених активів РФ

Передання самих доходів від російських активів “буде недостатньо”, зазначив Кулеба
Фото: EPA

Україна вимагає ухвалення комплексного рішення щодо передання їй заморожених західними державами активів країни-агресора РФ. Про це 18 січня в ефірі національного телемарафону заявив спікер МЗС Дмитро Кулеба. Відеозапис опубліковано на YouTube-каналі програми “Подробиці” (виходить на каналі “Інтер”).

“Сьогодні [у Давосі на полях Всесвітнього економічного форуму] ми дуже активно працювали по темі заморожених російських активів. Ідеться про суму в районі $330 млрд, […] на які Україна заслуговує. І Україна почала голосно вже говорити про необхідність ухвалення комплексного рішення про те, щоб ці гроші ми могли використовувати на потреби нашої армії і на потреби нашого відновлення”, – зазначив Кулеба.

Він розповів, що в кулуарах ВЕФ відбулося “декілька дуже важливих розмов”, які “впливатимуть на ті рішення, які будуть ухвалені щодо заморожених активів” РФ.

“Тут зібралися фінансисти, юристи, політики. Їм належить ухвалити рішення. Воно не просте, воно дуже складне, але […] воно є неминучим і потрібне якнайшвидше”, – зазначив Кулеба.

За його словами, передання одних доходів від російських активів, як це зробила Бельгія, “буде недостатньо”, тому “потрібне комплексне рішення”.

“Якщо політики ухвалюють політичні рішення про те, що це рішення повинно відбутися. Тоді і юристи, і банкіри знаходять рішення і обґрунтування. І це саме той випадок”, – наголосив Кулеба.

Він додав в Х, що обговорив використання заморожених російських активів для підтримки України під час зустрічі з віцепрем’єр-міністром та міністеркою фінансів Канади Христею Фріланд у Давосі.

“Це морально, політично та юридично правильно. Країни “Великої сімки” і ЄС мають колективно і швидко здійснити кроки”, – написав Кулеба.

Під час нашої зустрічі, Канада відвідує PM і Finance Minister @cafreeland і я спирався на використання цукерок російських віртуальних на допомогу Ukraine.

Це є morally, politically, і legally right thing to do.

Steps must be taken collectively and swiftly by G7 and the EU. pic.twitter.com/beyMB5Ob02

— Dmytro Kuleba (@DmytroKuleba) January 18, 2024 Контекст

У лютому 2023 року ЄС схвалив створення спеціальної робочої групи щодо використання заарештованих або заморожених російських активів для підтримки відновлення України.

30 червня агентство Bloomberg написало, що лідери держав – членів ЄС погодили план використання заморожених активів Центробанку Росії на користь України. Зокрема, країни ЄС розглядають імовірність запровадження податку на прибуток, одержаний від активів російського Центрального банку, щоб потім ці кошти передати на допомогу у відновленні України.

21 вересня міністерка фінансів Сполучених Штатів Джанет Єллен заявила, що США погоджуються із планом ЄС віддавати Україні дохід із заморожених коштів росіян.

США знайшли спосіб конфіскації активів РФ для України, питання можуть розглянути 24 лютого 2024 року на саміті G7, написала у грудні 2023 року Financial Times.

Президент України Володимир Зеленський 6 січня 2024 року закликав країни Заходу передати Україні заморожені активи країни-агресора РФ. За його словами, це “історична нагода змусити державу-терориста заплатити за свій терор”.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *