Міжвідомча комісія, яка приїхала в “Межигір’я” для передання майна державі, заявила про блокування входу “невідомими”

“Межигір’ям” із 2014 року опікуються активісти
Фото: radiosvoboda.org

29 квітня невідомі особи не пропустили на територію державного парка-пам’ятки “Межигір’я” у селі Нові Петрівці Київської області членів міжвідомчої комісії, яка прибула для передання державі заарештованого майна колишнього президента-втікача Віктора Януковича. Про це проінформував сайт парку-пам’ятки.

“Міжвідомча комісія у складі представників спеціальної адміністрації парку-пам’ятки “Межигір’я” спільно з Агентством із розшуку та менеджменту активів (АРМА) за участі представників Фонду державного майна України та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури прибули до парку-пам’ятки […] і мали розпочати процес передачі арештованого майна, яке рішення судом передане в управління АРМА. […] У той же час невідомі особи заблокували вхід у державний парк-пам’ятку і не допускають членів міжвідомчої комісії на територію, унеможливлюючи її роботу”, – ідеться у повідомленні.

У релізі вказано, що державному парку-пам’ятці “Межигір’я” має бути передано в управління рухоме майно, яке є складовою інфраструктури паркового комплексу, його використовують у тепло-, електро-, водопостачанні й водовідведенні, а також в охороні паркового комплексу.

“Блокування роботи міжвідомчої комісії є безпідставним та суперечить українському законодавству. […] Незалежно від будь-яких перешкод, цей процес [передання] відбудеться, і парк-пам’ятка розпочне свою роботу на користь держави”, – цитують на сайті парку-пам’ятки свого в.о. директора Сергія Юзвенка.

Автори допису зазначили, що діяльність парку-пам’ятки координує Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України, а офіційне відкриття “Межигір’я” заплановане на травень.

Інформацію про блокування “Межигір’я” підтвердили й у САП.

“Радіо Свобода” зазначило з посиланням на членів міжвідомчої комісії, що відповідальним зберігачем майна “Межигір’я” є його комендант із 2014 року Денис Тарахкотелик.

Тарахкотелик у коментарі журналістам заявив, що вважає процес передання активів парку в управління державі “безчинством”. Він, зокрема, не згоден із тим, що під час війни на парк виділяють 69 млн грн із бюджету на рік, і стверджує, що керівник новоутвореної юридичної особи, яка керуватиме парком, “не має відповідного досвіду та обраний непрозоро і без конкурсу”, зазначили журналісти.

Контекст

“Межигір’я” – колишня резиденція Віктора Януковича в селі Нові Петрівці Вишгородського району Київської області, у якій він жив із 2002-го до 2014 року.

Після втечі Януковича в Росію в червні 2014-го суд повернув земельну ділянку, на якій розташоване “Межигір’я”, у держвласність. 2017 року після низки судових процесів у власність держави перейшла сама резиденція.

24 червня 2022 року Міністерство захисту довкілля України повідомило, що на території “Межигір’я” створять парк-пам’ятку садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення.

14 липня 2023 року Верховна Рада ухвалила у другому читанні й у цілому законопроєкт про створення парку-пам’ятки загальнодержавного значення “Межигір’я”.

У грудні, коли Юзвенка призначили керівником парку-пам’ятки, “Слідство.Інфо” писало, що з активістами, які опікуються “Межигір’ям”, він зустрівся “вперше за 10 робочих днів на посаді” і відмовився спілкуватися із журналістами про його плани щодо “Межигір’я”.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *