“Міжнародне право – не лише словосполучення”. Єрмак пояснив ізраїльському письменнику й історику мету проведення Глобального саміту миру

Єрмак наголосив на важливості залучити більше держав до участі у Глобальному саміті миру
Фото: Embassy of Ukraine in the State of Israel / Facebook

Глава Офісу президента України Андрій Єрмак у режимі відеозв’язку поспілкувався з ізраїльським істориком, письменником та професором Ювалом Ноєм Харарі. Про це 27 травня проінформував сайт ОП.

“Керівник офісу глави держави розповів про формулу миру, яку запропонував президент Володимир Зеленський, та про підготовку до Глобального саміту миру. Він наголосив, що метою створення цього міжнародного майданчика є напрацювання з боку відповідальних держав світу спільного плану дій для досягнення справедливого миру на українській землі”, – ідеться у повідомленні.

Єрмак, зокрема, зазначив, що “надзвичайно важливо” для жителів планети “розуміти, що міжнародне право – це не лише словосполучення”, і саме в цей момент “лідери світу можуть показати, що вони спроможні діяти”.

“Ви маєте багато шанувальників, ваші книги читають мільйони людей у всьому світі. Глобальний саміт миру – це не про політику. Це про війну та мир, справедливий мир, і про людські життя”, – підкреслив Єрмак, звертаючись до митця з Ізраїлю.

Він “акцентував, що дуже важливо залучити до участі у Глобальному саміті миру якомога більше держав з усіх континентів”.

“Вони можуть мати різні позиції, але найголовніше, що ці держави підтримують суверенітет і територіальну цілісність України”, – вважає Єрмак.

Ювал Ной Харарі “висловив повагу до України та захоплення її боротьбою за свободу” і зазначив, що “підтримує встановлення справедливого миру і зробить усе можливе, щоб допомогти Глобальному саміту миру досягти успіху”.

Контекст

Україна в листопаді 2022 року презентувала свою формулу миру, яка містить 10 пунктів. Одним із головних її положень є виведення російських військ з усієї території України в межах міжнародно визнаних кордонів. Цю формулу мають обговорити на Глобальному саміті миру. Як зазначили в ОП, Київ наполягав, щоб Росії на першому саміті не було. 2 травня МЗС Швейцарії поінформувало, що на саміт миру запросили понад 160 делегацій. Він відбудеться 15–16 червня на курорті Бюргеншток. 

24 квітня Зеленський, посилаючись на дані розвідки, заявив, що Росія намагається не допустити проведення Глобального саміту миру й у неї є конкретний план, як це зробити.

Переговорну позицію, яку виробить саміт миру у Швейцарії, передадуть Росії, заявив прессекретар Зеленського Сергій Никифоров.

Точний список учасників саміту поки невідомий. 26 травня Зеленський звернувся до президента США Джо Байдена й лідера Китаю Сі Цзіньпіна із закликом особисто взяти участь у заході.

27 травня Зеленський повідомив, що свою участь у Глобальному саміті миру підтвердило 90 країн.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *