“Мають працювати для оборони й відновлення”. Зеленський закликав лідерів G7 підтримати план використання заморожених активів РФ

Зеленський закликав лідерів G7 створити “робочий механізм” конфіскації заморожених активів РФ на $300 млрд
Фото: G7 Italia 2024 / Flickr

Президент України Володимир Зеленський закликав лідерів країн Великої сімки підтримати план використання доходів від заморожених активів країни-агресора РФ. Про це Зеленський сказав 13 червня під час виступу на саміті G7 в Італії, його цитує пресцентр ОП.

“Буде справедливим, коли саме Росія платитиме за шкоду, завдану російською війною. Я прошу вас підтримати план використання російських активів, який швидко надасть Україні $50 млрд. Усі ви поінформовані про деталі. Це абсолютно робочий план. І це гроші, які мають працювати і для підтримки оборони, і для відновлення”, – заявив Зеленський лідерам G7.

Окрім того, президент закликав створити “робочий механізм” конфіскації заморожених активів Росії в сумі $300 млрд.

“Маємо привчати держави, які підтримують терор, що вони за це і платитимуть”, – зазначив Зеленський.

Контекст

На Заході заморозили приблизно $300 млрд. активів Центробанку РФ. Вважають, що приблизно $190 млрд із них – у Бельгії, де розташований депозитарій Euroclear. Немає точної інформації, скільки російських активів заморозили в кожній країні. За інформацією президентки Європейського центробанку Крістін Лагард, наприклад, у США – $6 млрд.

Країни G7 уже більше року ведуть дебати, чи можна конфіскувати російські активи, не підриваючи довіри до міжнародної фінансової системи. Проти такого кроку виступають деякі члени ЄС, які побоюються судових позовів із боку Росії. У ЄС хочуть передати Україні лише доходи від активів (прем’єр-міністр України Денис Шмигаль оцінював їх у €5–8 млрд лише цього року). У Великобританії запропонували “позичити” Україні всі заморожені російські активи за умови, що якщо Росія виплатить репарації Україні, заморожені кошти їй повернуть.

Зеленський закликав країни Заходу передати Україні всі заморожені активи країни-агресора. Він наголосив, що це історична можливість “змусити державу-терориста заплатити за свій терор”.

5 червня Financial Times повідомило, що Сполучені Штати готові надати Україні кредит на суму $50 млрд, за умови, що заморожені в Європі активи країни-агресора Росії залишаться замороженими. Планують, що кредит США погашатимуть саме коштом прибутку від заморожених активів. Це відбудеться, якщо Європейський Союз продовжить на невизначений строк санкції проти РФ. Видання пише, що Вашингтон побоюється опинитися “на гачку виплат”, оскільки санкції ЄС щодо російських державних активів продовжують раз на шість місяців і для цього потрібна згода всіх країн Євросоюзу.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *