МАГАТЕ проінспектувало Південноукраїнську АЕС

Інспекція відбулася без зауважень
Фото: Південноукраїнський енергокомплекс / Facebook

Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) провело інспекцію на Південноукраїнській атомній електростанції. Про це 29 січня поінформувала пресслужба Державної інспекції ядерного регулювання.

Інспекція відбувалася упродовж дев’яти днів.

“З 19-го до 28 січня 2024 року на ВП “Південноукраїнська АЕС” було успішно проведено інспекцію Міжнародного агентства з атомної енергії в рамках угоди між Україною та МАГАТЕ у зв’язку з Договором про нерозповсюдження ядерної зброї”, – зазначено в повідомленні.

Перевірку провів інспектор МАГАТЕ за участю інспектора Держатомрегулювання.

У пресслужбі відомства зазначили, що МАГАТЕ перевіряла, чи немає незаявленого ядерного матеріалу. Інспекція відбулася без зауважень.

Контекст

В Україні чотири робочі АЕС: Запорізька (тимчасово окупована російською армією, шість енергоблоків), Рівненська (чотири енергоблоки), Хмельницька (два енергоблоки) та Південноукраїнська (три енергоблоки), а також ЧАЕС у зоні відчуження.

Постійна місія МАГАТЕ з вересня 2022 року працює на окупованій російськими військовими Запорізькій АЕС в Енергодарі Запорізької області. За цей час відбулася низка ротацій.

10 січня 2023 року Державна інспекція ядерного регулювання України повідомила, що представники МАГАТЕ мають намір розгорнути свої місії на всіх атомних електростанціях України. Зараз такі місії працюють на всіх АЕС, також МАГАТЕ періодично проводить перевірки електростанцій у зв’язку із Договором про нерозповсюдження ядерної зброї.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *