Кулеба відвідав Індію й назвав три основні завдання для розвитку її відносин з Україною

Кулеба у Нью-Делі провів зустріч із Джайшанкаром
Фото: Dr. S. Jaishankar (Modi Ka Parivar) / Х

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба під час візиту до Індії 29 березня провів у Нью-Делі переговори з главою МЗС цієї країни Субраманьямом Джайшанкаром. Про це Кулеба поінформував в Х.

Глава українського МЗС розповів, що темами зустрічі були двосторонні відносини між країнами, ситуація у регіонах і питання глобальної безпеки.

“Ми приділили особливу увагу формулі миру й подальшим крокам на шляху її імплементації, – написав Кулеба за підсумками переговорів. – Ми також співголовували на оглядовому засіданні українсько-індійської міжурядової комісії та домовилися відновити той рівень співпраці між нашими країнами, який існував до повномасштабної війни, розв’язаної [країною-агресором] Росією, а також визначити нові перспективні проєкти, щоб вивести наші відносини на новий рівень”.

У Нью-Делі, я маю виняткові і сприятливі розмови з @DrSJaishankar про український-індийський bilateral відносини, представництво в наших регіонах, і глобальної безпеки.

Виявлено конкретну увагу на особливу формулу і подальші кроки на схемі її implementation.

We also… pic.twitter.com/2aLQQBuqAJ

— Dmytro Kuleba (@DmytroKuleba) March 29, 2024

Джайшанкар підкреслив у Х, що вони обговорили з Кулебою “конфлікт, який триває” в Україні, та його ширші наслідки.

“Обмінялися думками про різні ініціативи в цьому контексті. Ми також обговорили глобальні й регіональні питання, які становлять інтерес для нас обох. Підтвердили нашу прихильність до зміцнення відносин загалом, включно з двосторонньою співпрацею”, – додав індійський міністр.

На Open і wide-ranging conversation з Ukraine FM @DmytroKuleba this afternoon.

Наші розмови фокусуються на ongoing conflict and its wider ramifications. Exchanged views на різні ініціативи в цьому контексті.

Spoke as well on global and regional issues of interest to… pic.twitter.com/rxoeW8UKhB

– Dr. S. Jaishankar (Modi Ka Parivar) (@DrSJaishankar) March 29, 2024

Кулеба в ефірі національного телемарафону зазначив, що Індія поступово змінює своє розуміння війни країни-агресора Росії проти України й усвідомлює, що українсько-індійські відносини мають велике майбутнє, його цитує пресцентр МЗС.

“Якщо порівняти стан наших відносин у перший рік війни і зараз, то можна спостерігати важливі позитивні зрушення. Нью-Делі побачив Україну як важливого партнера”, – сказав Кулеба.

За його словами, Україна проводить спільну роботу з Індією та іншими країнами над їх залученням до участі у Глобальному саміті миру, який прийме Швейцарія.

Кулеба назвав три основні завдання для розвитку відносин між країнами – повернути рівень співробітництва у торгівлі й політичній сфері до довоєнного рівня; робота над новими проєктами і програмами, які мають вивести українсько-індійські відносини на новий рівень; подальша участь Індії в імплементації української формули миру.

Глава МЗС України також анонсував візити прем’єр-міністра Індії Нарендри Моді до України і президента України Володимира Зеленського до Індії, над якими працює українська дипломатія.

Контекст

У травні 2023 року під час зустрічі на саміті G7 у Японії Зеленський розповів Моді про українську формулу миру. 20 березня 2024 року Моді провів, за його оцінкою, “гарну розмову” із Зеленським щодо питань зміцнення індійсько-українського партнерства.

У червні 2023-го Зеленський призначив Олександра Поліщука новим послом України в Індії, ця посада була вакантною з липня 2022 року після того, як президент України звільнив Ігоря Поліху.

Першу 2024 року розмову, за заявою Кулеби, він провів 3 січня саме з Джайшанкаром. Міністри домовилися “найближчим часом” провести перше із 2018 року засідання індійсько-української міжурядової комісії.

Візит Кулеби до Індії 29 березня – перший візит міністра закордонних справ України до Індії за останні сім років. Україна розглядає Індію як “важливу глобальну державу з потужним міжнародним голосом”, наголошував глава МЗС перед поїздкою.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *