“Я нічого не відкидаю”: Макрон підтвердив свої слова про ймовірне скерування французьких військ в Україну

Макрон висловив думку, що “на карту поставлено виживання континенту”
Фото: ЕРА

Президент Франції Еммануель Макрон в опублікованому 2 травня інтерв’ю The Economist заявив, що “абсолютно” підтримує свої слова про те, що французькі сухопутні війська можуть опинитися в Україні, яка протистоїть російській агресії.

“Я нічого не відкидаю”, – наголосив він.

За словами президента Франції, Захід раніше “надто нерішуче” формулював межі своїх дій стосовно країни-агресора Росії, а замість цього потрібно надавати Україні засоби для опору.

Макрон вважає, що авторитет Заходу залежить від “певної здатності навертати на іншу думку”, не даючи повної зрозумілості про те, що робитимуть.

Він наголосив, що в нього є “чітка стратегічна мета”: Росія не може перемогти в Україні, інакше під питанням опиниться безпека “інших сусідніх країн”, як-от Молдова, Румунія, Польща, Литва й “багато інших”.

Президент Франції водночас висловив думку, що “на карту поставлено виживання континенту”, і тому треба зупинити Росію.

Контекст

Останніми місяцями Макрон зайняв жорсткішу позицію щодо країни-агресора Росії, заявивши, зокрема, що зробить усе необхідне, щоб вона не змогла виграти війну проти України, наголосило Reuters.

5 березня Макрон закликав союзників “не бути боягузами” в питанні підтримки України. Союзники в Європі “мають відповідати викликам історії й виявляти необхідну мужність”, сказав він.

7 березня французькі ЗМІ написали, що Макрон може скерувати війська в Україну в разі ймовірного прориву росіян до Києва чи Одеси.

Радник президента США Джо Байдена з національної безпеки Джейк Салліван, коментуючи 18 березня ідею Макрона, заявив, що “він має на це повне право”. За його словами, лідер Франції висловлює особисту думку щодо цього питання.

За інформацією американських ЗМІ, Макрон заявляв союзникам, що втручання США й НАТО не знадобиться в разі атаки РФ на французькі війська в Україні.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *