“Хотів поставити Угорщину на коліна”. Сійярто заявив, що Будапешт не може підтримати кандидатуру Рютте на пост генсека НАТО

Рютте (на фото) є єдиним офіційним кандидатом на посаду генсека НАТО замість Столтенберга
Фото: EPA

Угорщина проти ймовірного призначення прем’єр-міністра Нідерландів Марка Рютте на посаду наступного генсека НАТО. Про це 5 березня на пресконференції заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто, його цитує Reuters.

Як зазначив Сійярто, Угорщина, “звісно, не може підтримати обрання на посаду генерального секретаря НАТО людини, яка раніше хотіла поставити Угорщину на коліна”.

Зазначають, що Сійярто мав на увазі позицію Рютте під час суперечки між Брюсселем і Будапештом щодо питань дотримання верховенства закону й основних прав в Угорщині.

Контекст

Єнс Столтенберг обіймає пост генсека НАТО із жовтня 2014 року. Його повноваження мали закінчитися у вересні 2022 року. Після цього Столтенберг мав намір очолити Центробанк Норвегії. Строк повноважень Столтенберга продовжили в березні, невдовзі після вторгнення Росії в Україну, на рік, до 30 вересня 2023 року. Улітку стало відомо, що Столтенберг залишиться на посаді генсека НАТО ще на рік.

Рютте є єдиним офіційним кандидатом на посаду генсека НАТО замість Столтенберга, повідомила 11 лютого 2024 року в коментарі “Радіо Свобода” колишня прессекретарка генсекретаря Альянсу (2010–2023 роки) Оана Лунгеску.

17 лютого ЗМІ написали, що дедалі більше з’являється ознак того, що Рютте стане новим генсеком НАТО. Рішення мають ухвалити до червня. Як вказала Welt am Sonntag, кандидатуру Рютте давно підтримують у Вашингтоні, Лондоні, Парижі й Берліні, водночас лише Угорщина відкрито висловлює свої сумніви. Про підтримку кандидатури Рютте на пост генсека НАТО вже заявила 21 держава – член Альянсу, зазначила Welt am Sonntag.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *