Голова АМКУ Кириленко раніше обіймав посаду керівника Донецької ОВА
Фото: Антимонопольний комітет України / Facebook
Детективи НАБУ за погодженням прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури 14 серпня повідомили про підозру в незаконному збагаченні на 56,2 млн грн і декларуванні недостовірної інформації чинного голову держоргану зі спеціальним статусом. Про це інформують у Telegram САП.
“Досудовим розслідуванням установлено, що у 2020–2023 роках вказана особа, обіймаючи посаду керівника обласної державної адміністрації, набула 21 об’єкта нерухомого майна й одного люксового автомобіля шляхом реєстрації права власності на родичів своєї дружини”, – ідеться в повідомленні.
У САП зазначили, що серед придбаного посадовцем майна:
- сім квартир у Києві й Ужгороді загальною площею 688,5 м²;
- будинок на понад 220 м² і дві земельні ділянки під Києвом;
- два гаражні бокси;
- шість машиномісць;
- три нежитлові приміщення загальною площею понад 190 м²;
- автомобіль ВМW Х3.
За інформацією САП, загальна вартість активів становила 61,7 млн грн.
Водночас законні доходи чиновника і членів його сім’ї не давали змоги здійснити такі купівлі, наголосили у прокуратурі.
“У подальшому з метою приховання факту незаконного збагачення посадовець не зазначив відомості про набуте майно в деклараціях особи, уповноваженої на виконання функцій держави, за 2020-й, 2021-й, 2022-й і 2023 роки”, – ідеться в повідомленні.
Як указали в САП, приводом до розслідування САП і НАБУ стало оприлюднення журналістського розслідування “Радіо Свобода”.
Дії особи кваліфіковано за ст. 368-5 і ч. 2 ст. 366-2 Кримінального кодексу України.
У САП не назвали імені чиновника, але, як наголосили в Центрі протидії корупції в Telegram, ідеться про голову Антимонопольного комітету України Павла Кириленка.
Контекст
Рада призначила Кириленка головою АМКУ у вересні минулого року. До цього, з липня 2019 року, він обіймав посаду голови Донецької ОВА.
САП і НАБУ відкрили стосовно Кириленка кримінальне провадження за статтями “незаконне збагачення” й “декларування недостовірної інформації” 22 березня 2024 року – наступного дня після виходу матеріалу “Схем” (проєкт “Радіо Свобода”), у якому журналісти виявили, що сім’я чиновника в період 2020–2023 років придбала нерухомість і автомобілі загальною ринковою вартістю понад 70 млн грн.
У розслідуванні йдеться про великий маєток і дві земельні ділянки під Києвом, 200 м² офісної нерухомості у столиці, два кросовери, три квартири з паркомісцями в елітних житлових комплексах Києва й чотири апартаменти з паркомісцями в Ужгороді, оформлені на батьків і бабусю дружини. За даними “Схем”, ніхто з родичів Кириленка не має бізнесу, а офіційних доходів сім’ї забракло б, щоб придбати все це майно.
Джерело: gordonua.com