Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України подав у відставку

6 червня члени ВККСУ обрали Ігнатова головою комісії
Фото: Вища кваліфікаційна комісія суддів України / Facebook

Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Роман Ігнатов подав у відставку. Про це 27 березня повідомляють у Facebook ВККСУ.

“27 березня 2024 року Вища кваліфікаційна комісія суддів України задовольнила заяву голови комісії Ігнатова Романа Миколайовича про звільнення його з посади члена ВККСУ за власним бажанням”, – ідеться в повідомленні.

Зазначають, що Ігнатова було призначено на посаду члена комісії з-поміж суддів рішенням Вищої ради правосуддя 1 червня 2023 року.

6 червня члени ВККСУ обрали Ігнатова головою комісії.

Контекст

Вища рада правосуддя 1 червня 2023 року призначила 16 нових членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів із 31 кандидата, зокрема – суддю Київського апеляційного суду Ігнатова.

Ігнатов написав заяву про звільнення з посади як члена, так і голови ВККСУ 25 березня 2024 року, поінформувала “Судово-юридична газета”. Водночас він не пояснив комісії причин такого рішення.

Як зазначив ЗМІ, усередині ВККСУ обговорюють різні версії мотивів звільнення Ігнатова. Зокрема, поштовхом для звільнення могло стати досудове розслідування у кримінальному провадженні за ч. 2 ст. 111 КК (держзрада, вчинена в умовах воєнного стану), яке веде щодо Ігнатова ДБР. Воно пов’язане з подіями листопада 2014 року, коли Ігнатов поїхав до вже окупованого Луганська, де раніше він здійснював правосуддя й де проживала його мати, проте його затримали представники так званої “ЛНР”. Ігнатов у інтерв’ю “Судово-юридичній газеті” розповів, що звільнитися з полону допомогла знайома, якій вдалося переконати бойовиків “ЛНР” відпустити його в Україну.

Раніше, у лютому 2024 року, у ВККСУ дійшли висновку, що точно встановити, чи набув Ігнатов громадянства РФ у 1990-ті роки, неможливо, наголосила “Судово-юридична газета”.

Після звільнення із ВККСУ Ігнатов повернеться до роботи на посаді судді Київського апеляційного суду, наголосив ЗМІ.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *