Глава МАГАТЕ назвав “крихкою” ситуацію на ЗАЕС через закінчення строку експлуатації ядерного пального в реакторах і скорочення персоналу

Однією з проблем на ЗАЕС є скорочення персоналу станції, зазначив глава МАГАТЕ
Фото: EPA

На тимчасово окупованій країною агресором РФ Запорізькій атомній електростанції спливає строк експлуатації ядерного пального в реакторах, ситуація на ЗАЕС “крихка”. Про це 6 лютого в Києві на спільному брифінгу з міністром енергетики України Германом Галущенком заявив гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі, його цитує “Радіо Свобода”.

Гендиректор МАГАТЕ розповів, що питання стану пального в енергоблоках буде на першому місці на його переговорах із російським керівництвом під час візиту до Москви.

За словами Гроссі, ще однією проблемою на ЗАЕС є скорочення персоналу станції.

Згідно з інформацією МАГАТЕ, з 1 лютого російське окупаційне керівництво ЗАЕС заборонило доступ до станції працівникам, які не набули громадянства РФ і не уклали договір із “Росатомом”.

“Порівнюючи з нормальною кількістю персоналу, що має бути на станції, це понад 10 тис., то зараз ми спостерігаємо суттєве скорочення, вполовину. Завтра, під час мого візиту, це буде одним із головних питань, які я підніматиму перед керівництвом станції, як вони планують замінити ці посади, якими людьми, бо це технічний персонал, який виконував певні функції, дуже важливі для безпеки”, – наголосив Гроссі.

Галущенко додав, що приблизно 400 працівників мали спецліцензії, які давали їм змогу виконувати роботи на ЗАЕС.

“Тому їх не можна просто забрати. Очевидно, що ті, ким їх будуть заміняти, вони не будуть мати ліцензій. І це безумовно вплине на роботу і вплине і на ядерну і радіаційну безпеку, взагалі на функціонування цього об’єкта”, – зазначив глава Міненерго України.

Контекст

ЗАЕС опинилася під окупацією російських військових на початку березня 2022 року і відтоді працює під їхнім контролем. Станцію кілька разів повністю від’єднували від енергомережі. З вересня 2022 року на станції перебуває місія МАГАТЕ. Україна наполягає на виведенні російських окупантів зі станції. Президент України Володимир Зеленський заявляв, що доки на ЗАЕС перебувають російські солдати, “світ залишається на межі радіаційної катастрофи”.

У січні 2024 року в МАГАТЕ повідомили, що російські окупанти знову замінували периметр Запорізької АЕС.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *