Фіцо стверджує, що Зеленський сказав йому, що 2024 року “суттєвого прогресу” у війні проти РФ не буде

Війна – це не вихід, зазначив Фіцо
Фото: EPA

Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо заявив, що не вірить, що “конфлікт в Україні можна вирішити у воєнний спосіб”. Про це глава словацького уряду сказав 24 січня в Берліні на спільній пресконференції з канцлером ФРН Олафом Шольцом, його цитує сайт німецького уряду.

Фіцо зазначив, що підтримує всі наявні мирні ініціативи для завершення повномасштабної російської агресії, навіть мирний план президента України Володимира Зеленського, хоча, “звісно, можна сумніватися” в його реалістичності.

“Сьогодні я запитав українського президента, як він бачить розвиток війни в Україні. Він сказав, що її заморожено і що цьогоріч, 2024 року, найімовірніше, суттєвого прогресу не буде. Вони готуються до 2025 року”, – повідомив прем’єр Словаччини.

На його думку, єдиною зміною у 2025 році нібито буде “набагато більше жертв і набагато більше смертей”.

“Я дотримуюся думки, що війна – це не вихід. Але це не заважає нашим двостороннім відносинам. Звичайно, ми хочемо допомогти Україні. У нас багато спільних позицій”, – наголосив Фіцо.

Фіцо 24 січня провів зустріч із прем’єр-міністром України Денисом Шмигалем в Ужгороді. Про його переговори із президентом України Володимиром Зеленським не повідомляли.

Контекст

Фіцо, якого 25 жовтня 2023 року призначили прем’єр-міністром Словаччини, заявляв, що країна має “серйозніші проблеми, ніж питання України”, й обіцяв, що його партія зробить усе можливе, щоб сприяти мирним переговорам, виступав “за нульову” військову допомогу Україні і проти нових антиросійських санкцій ЄС.

Новий уряд Словаччини ухвалив рішення припинити передання військової допомоги Україні зі своїх складів. Водночас, за словами Фіцо, Словаччина готова надати гуманітарну, цивільну допомогу Україні.

20 січня 2024 року Фіцо заявив, що потрібен “компроміс” із країною-агресором РФ щодо окупованих територій України. “А чого вони [українці] чекають? Що росіяни підуть із Криму, Донбасу й Луганська? Це нереально”, – сказав глава словацького уряду. В українському МЗС відповіли, що “не може бути компромісу щодо територіальної цілісності – ні України, ні Словаччини, ні будь-якої іншої країни”. Фіцо також заявив, що Україна нібито не є суверенною і незалежною й “перебуває під повним впливом і контролем США із 2014 року”.

23 січня, після російського обстрілу Києва, Фіцо зазначив, що життя в українській столиці “абсолютно нормальне”. “Ви дійсно думаєте, що в Києві війна? Ви несерйозно, я сподіваюся”, – сказав журналістам прем’єр Словаччини.

Шмигаль після зустрічі з Фіцо в Ужгороді 24 січня розповів, що Фіцо йому заявив, що повністю підтримує суверенітет і територіальну цілісність України.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *