Україні доведеться працювати з тим президентом, якого обере американський народ, зазначив Чалий
Фото: Валерій Чалий (Valeriy Chaly) / Facebook
Надзвичайний і повноважний посол України у США у 2015–2019 роках Валерій Чалий в інтерв’ю “РБК-Україна” (опублікували 10 жовтня) припустив, що у США через президентські вибори буде “досить довгий турбулентний період”.
Чергові президентські вибори у США відбудуться 5 листопада. Це будуть 60-ті в історії країни президентські вибори, на яких мають обрати 47-го президента США. Його інавгурацію запланували на 20 січня 2025 року.
“Не виключений варіант, я б йому дав шансів 10%, що до 20 січня ми не побачимо президента [США], і може бути так, що ці обов’язки буде виконувати глава Палати представників, – сказав Чалий в інтерв’ю. – Нагадаю, у 2016 році цілком серйозно обговорювали цю правову специфіку Сполучених Штатів, у разі якщо не встановлені результати [виборів] до певних дат, хто в цей час тоді приймає рішення. Там навіть є такий варіант – Конгрес може прийняти рішення, хто президент”.
Водночас дипломат вважає, що до такого сценарію “не повинно дійти”.
“Але виключати те, що будемо мати досить довгий турбулентний період у США, де не буде рішень щодо бюджету, озброєнь, – ось у цьому наша проблема. Наш фокус уваги в Україні неправильний. Може цілий світ розглядати перемогу [Дональда] Трампа чи Камали Гарріс, а ми повинні розглядати для себе інструменти на грудень, на січень, на лютий. Ми у війні, у якій прийшла вирішальна фаза”, – зазначив Чалий.
За його словами, Україні доведеться працювати з тим президентом, якого обере американський народ, тож треба готувати різні інструменти для цього.
Контекст
Кандидатом від Республіканської партії під час виборів є експрезидент Трамп.
21 липня чинний президент США Джо Байден оголосив про вихід із передвиборчих перегонів і підтримав висування віцепрезидентки Гарріс як кандидата від Демократичної партії. 22 серпня делегати з’їзду Демократичної партії підтримали її кандидатуру.
Згідно з результатами опитування, проведеного 4–6 жовтня Reuters/Ipsos, Гарріс випереджає Трампа на три відсоткові пункти (46% проти 43%).
ЗМІ повідомляли, що республіканці у США вже готуються до оскарження результатів виборів у суді.
Джерело: gordonua.com