Дуда про блокування польськими фермерами кордону з Україною: Намагаємося розв’язати цю проблему

Президент Польщі висловив сподівання, що конфлікт на кордоні буде вирішено в мирний спосіб
Фото: EPA

Президент Польщі Анджей Дуда впевнений, що блокування польсько-українського кордону спричинене передусім російською агресією, й заявив, що Польща намагається розв’язати цю проблему. Про це він сказав 20 лютого в інтерв’ю “Українському радіо”.

Коментуючи ситуацію з фермерськими протестами і блокуванням кордону для будь-яких перевезень, Дуда зазначив, що такі протести відбуваються практично по всьому Європейському союзу. 

“Це дійсно складна проблема, тому що проблема з українським продовольством існувала від самого початку. Вона почалася через російську агресію проти України. Тому що пам’ятаймо, що в усьому винна саме російська агресія проти України, а не хтось інший. Якби не було російської агресії проти України, то цієї проблеми не виникло б узагалі. Проблема в тому, що Росія напала на Україну”, – наголосив польський президент. 

Він зазначив, що поляки мають право на протест, і якщо цей протест законний, то влада його захищатиме. Водночас він підкреслив, що блокування кордону є рішенням лише фермерів, а не рішенням польського уряду.

“Ми намагаємося розв’язати цю проблему. Це певний конфлікт інтересів між фермерами й виробниками сільськогосподарської продукції в Україні, фермерами, які бояться за своє існування”, – додав політик. 

Президент Польщі також висловив сподівання, що конфлікт буде вирішено в мирний спосіб.

“У нас були певний час тому протести водіїв, профспілок, також асоціації водіїв вантажівок. І цей протест був зупинений саме в результаті переговорів із владою, у результаті домовленостей, які були досягнуті, можна сказати, у тристоронній формулі “Польща – Україна – водії”. Сподіваюся, що таким же чином можна буде вирішити й це питання мирним шляхом, шляхом переговорів”, – сказав Дуда.

Контекст

Із 6 листопада 2023 року польські перевізники блокували рух вантажівок у чотирьох пунктах пропуску на українсько-польському кордоні: “Ягодин – Дорогуськ”, “Краковець – Корчова”, “Рава-Руська – Гребенне” і “Шегині – Медика”. Вони вимагали відновлення системи дозволів або квот для українського транспорту. 23 листопада до них приєдналися польські аграрії у пункті пропуску “Шегині – Медика”, висунувши свої вимоги щодо ввезення українського зерна на територію Польщі.

У січні 2024 року польські фермери й перевізники досягли угоди з урядом і зупинили протест до 1 березня.

Але 9 лютого польська профспілка фермерів “Солідарність” знову повністю заблокувала рух біля пункту пропуску “Медика” навпроти українського КПП “Шегині”. Причиною організатори називали невиконання їхніх вимог щодо обмеження експорту харчових продуктів і сільськогосподарської сировини з України. 10 лютого пункт пропуску розблокували.

У наступні тижні польські аграрії заблокували рух на всіх шести пунктах пропуску: “Шегині – Медика”, “Ягодин – Дорогуськ”, “Угринів – Долгобичув”, “Устилуг – Зосин”, “Рава-Руська – Гребенне” та “Краковець – Корчова”. 

20 лютого блокування пунктів пропуску посилили, на більшості з них протестувальники заблокували рух усього транспорту, окрім гуманітарних вантажів.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *