До Москви обговорювати “загострення ситуації” приїжджали оголошені терористами хусити. Раніше РФ відвідували терористи ХАМАС і “Талібану”

Хусити з листопада 2023 року атакують цивільні судна в Червоному морі
Фото: ЕРА

25 січня до країни-агресора Росії приїхала делегація єменського руху “Ансар Алла” (хусити, яких США повернули у список терористів після почастішання атак на судна в Червоному морі), повідомляє МЗС РФ.

Російські дипломати зазначили, що з хуситами зустрічався заступник глави МЗС Михайло Богданов.

Згідно з релізом пресслужби дипломатичного відомства РФ, хусити “поглиблено обговорювали проблематику комплексного врегулювання військово-політичної кризи в Ємені”.

“Окрему увагу” приділяли “конфлікту” палестинського терористичного угруповання ХАМАС (яке хусити підтримали) з Ізраїлем, а також “загостренню у зв’язку із цим ситуації в акваторії Червоного моря”.

За версією МЗС РФ, сторони засудили удари по Ємену з боку США та Великобританії, які було здійснено у відповідь на агресивні дії хуситів щодо міжнародного судноплавства в Червоному морі.

Навіщо конкретно в Москву приїжджали хусити, із релізу МЗС РФ незрозуміло.

Раніше в Росію прибували представники угруповань, яких вважають у світі терористичними. 2021 року кілька разів у РФ приїжджали представники “Талібану”, який захопив владу в Афганістані, а президент країни-агресора Володимир Путін заявляв, що Росія готова видалити “Талібан” із переліку терористичних організацій.

У жовтні 2023 року до Москви приїжджали терористи ХАМАС і заявляли, що дивляться на Росію як на свого “найближчого друга”.

Контекст

19 листопада 2023 року хусити, які підтримують ХАМАС у його війні з Ізраїлем, пригрозили атакувати ізраїльські судна в Червоному морі та Баб-ель-Мандебській протоці, що з’єднує Червоне море з Аравійським, повідомляв телеканал Al Arabiya.

Після цього хусити здійснили низку нападів на цивільні судна у регіоні. Зокрема, у полон потрапили українські моряки.

18 грудня міністр оборони США Ллойд Остін оголосив, що у Червоному морі починають багатонаціональну операцію Prosperity Guardian.

12 січня 2024 року США і Великобританія вдарили по базах хуситів у Ємені за підтримки коаліції. Після цього армія США   завдала ще кількох ударів по зброї хуситів, але ті й далі атакували судна у Червоному морі.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *