Держдеп спростував, що США готують скасування санкцій проти “Північного потоку – 2”

Рубіо: Це однозначна брехня
Фото: ЕРА

США не працюють над зняттям санкцій із газопроводу “Північний потік – 2”, який постачає паливо з країни-агресора Росії до Німеччини. Про це держсекретар США Марко Рубіо 24 квітня написав в Х.

За його словами, дані Politico про ймовірне зняття обмежень з енергопостачання з РФ не відповідають дійсності. 23 квітня американське видання повідомило з посиланням на джерела, що Віткофф є головним у Білому домі прихильником скасування санкцій у переговорах щодо припинення вогню в Україні. Його пропозиції поки не ухвалили, проти неї, зокрема, висловлюється Рубіо, зазначала газета.

“Це однозначна брехня. Ні [спецпосланник президента США] Стів Віткофф, ні я не вели жодних розмов про скасування санкцій проти Росії як частини угоди з Україною”, – заявив у пості Рубіо.

Це є unequivocally false.

Neither Steve Witkoff nor I have had any conversations of lifting sanctions against Russia as part of a deal with Ukraine.

Це є journalistic malpractice. If @POLITICO has ounce of integrity вони будуть повним ретрактом цього piece of fiction. pic.twitter.com/AoYFz7wWLA

– Secretary Marco Rubio (@SecRubio) April 24, 2025 Контекст

“Північні потоки” – газопроводи між РФ і Німеччиною, які пролягають дном Балтійського моря. “Північний потік” потужністю 55 млрд м³ газу на рік запустили у 2011–2012 роках, він функціонував до кінця 2022 року. “Північний потік – 2” аналогічної потужності наприкінці 2021 року був готовий до експлуатації, але не почав працювати через санкційні обмеження, пов’язані з повномасштабним вторгненням РФ в Україну.

У вересні 2022 року на “Північних потоках” сталися вибухи, унаслідок яких було пошкоджено три з чотирьох ниток газопроводів. Проведене в Німеччині розслідування виявило, що до підриву газопроводів причетні українці, але в Україні ці підозри відкидають.

У листопаді 2024 року The Wall Street Journal повідомила, що американський інвестор Лінч, який багато років жив у РФ, хоче купити “Північний потік – 2”, якщо його виставлять на аукціон у межах швейцарської процедури банкрутства. Журналісти з’ясували, що в лютому 2024 року Лінч попросив у мінфіну США дозвіл на проведення переговорів із підсанкційними особами. Лінч переконував американських чиновників, що володіння газопроводом дасть важіль у будь-яких мирних переговорах із Росією про закінчення війни, а також служитиме довгостроковим інтересам США, оскільки це “унікальна можливість контролювати постачання енергії до Європи до кінця ери викопного палива”.

2 березня 2025 року Financial Times із посиланням на джерела повідомила, що ексглава компанії Nord Stream 2 AG Маттіас Варніг, особисто знайомий із нелегітимним президентом РФ Володимиром Путіним, запропонував США перезапустити “Північний потік – 2” за їхньою участю. Нібито цей крок розглядають у межах зусиль щодо припинення війни в Україні й поглиблення економічних зв’язків між США та Росією.

2 березня Bild писала, що влада США останні кілька тижнів вела у Швейцарії таємні переговори, присвячені постачанню російського газу до Німеччини газопроводом “Північний потік – 2”.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *