Данія стала першою країною, яка закупить зброю для ЗСУ в українських виробників – Мінстратегпром

Спроможність українського ОПК становить приблизно $20 млрд, зазначив Камишін
Фото: Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України / Facebook

Данія в межах пакету військової допомоги Україні витратить частину коштів на закупівлю зброї й військової техніки для ЗСУ, які вироблятимуть українські компанії. Про це 18 квітня поінформував пресцентр Мінстратегпрому.

16 квітня уряд Данії виділив новий пакет військової допомоги Україні для захисту від агресії Росії на 2,2 млрд данських крон (приблизно €295 млн), із них 200 млн данських крон (€26,8 млн) інвестують в українську “оборонку”.

“Це перше й поки безпрецедентне рішення – коли вироби військового призначення для сил оборони України закуповуються в українських виробників за кошти іншої держави. Таке рішення надзвичайно важливе і для українського війська, і для української економіки”, – ідеться в повідомленні.

Зазначають, що виробничі можливості українського оборонно-промислового комплексу значно перевищують купівельну спроможність держбюджету.

За словами глави Мінстратегпрому Олександра Камишіна, спроможність українського ОПК становить приблизно $20 млрд, водночас Україна має лише $6 млрд на закупівлю зброї.

“Грубо кажучи, у нас працює лише третина усіх станків, які наявні у країні, бо грошей не вистачає, щоб забезпечити замовленнями решту”, – наголосив Камишін.

Контекст

Після початку повномасштабного вторгнення країни-агресора Росії в лютому 2022 року станом на середину січня 2024 року Данія надала Україні військової допомоги приблизно на €4,3 млрд. Данія передала Україні артилерійське озброєння й боєприпаси, зокрема: снаряди калібру 152 мм і 152 мм, важкі мінометні системи й мінометні снаряди, гаубиці M109 (як запчастини), САУ CAESAR, зазначають на сайті данського міноборони. Крім того, Данія частково профінансувала закупівлю для України 16 артсистем Zuzana 2 (виробництво й постачання тривають).

Влада Данії домовилася збільшити військову підтримку України загалом на €3,15 млрд у 2025–2027 роках.

Крім того, Данія пообіцяла надати Україні американські винищувачі F-16 після завершення навчання українських пілотів. Планують, що перші літаки від Данії Україна може отримати влітку.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *