Бундестаг ФРН знову не підтримав пропозицію опозиції щодо передання Україні ракет TAURUS

Бундестаг 14 березня не підтримав пропозицію ХДС/ХСС про постачання TAURUS Україні
Фото: EPA

Німецький Бундестаг 14 березня відхилив пропозицію парламентської опозиційної групи Християнсько-демократичного союзу і Християнсько-соціального союзу (ХДС/ХСС) щодо постачання далекобійних крилатих ракет TAURUS Україні. Про це проінформувало Der Spiegel.

Зазначають, що пропозицію підтримало 190 депутатів парламенту ФРН, 495 проголосували проти і п’ятеро утрималися. Водночас у парламентському блоці ХДС/ХСС – 197 депутатів.

У листопаді минулого року ХДС/ХСС уже вносив до парламенту пропозицію щодо надання TAURUS Україні. У січні й у лютому цю пропозицію відхилила “світлофорна” коаліція.

14 березня Бундестаг не підтримав пропозицію ХДС/ХСС, яка має назву “Послідовно продовжувати підтримку України – ухвалити рішення про постачання крилатої ракети TAURUS”.

Як зазначило Der Spiegel, вважали практично неможливим, що пропозиція знайде більшість голосів для ухвалення.

Контекст

Україна неодноразово закликала німецький уряд передати їй далекобійні ракети TAURUS. У Повітряних силах ЗСУ наголошували, що ці ракети змогли б значно посилити оборонні спроможності України.

Бундестаг 22 лютого не підтримав постанови від опозиції про постачання Україні TAURUS, але того самого дня проголосував за рекомендацію коаліції надати Києву далекобійні ракети. За словами заступника голови комітету Верховної Ради з питань оборони, нардепа від “Слуги народу” Єгора Чернєва, ідеться про TAURUS.

26 лютого канцлер ФРН Олаф Шольц категорично відкинув імовірність постачання Україні далекобійних ракет TAURUS. За його словами, якщо Берлін хоче “мати контроль” над доправленим Києву озброєнням, то це можливо лише за участю німецьких солдатів. “Для мене про це не може бути й мови”, – заявив Шольц.

Згідно з результатами соцопитування, які опублікували в березні, у Німеччині 58% жителів підтримують рішення Шольца поки не передавати Україні ракети TAURUS, підтримує – 28%.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *