“Будуть нові винищувачі”. Після візиту Рютте Зеленський анонсував посилення ППО для Харкова й інших міст

Зеленський назвав візит Рютте в Україну “сильним”
Фото: president.gov.ua

У зверненні до українців за підсумками 1 березня президент України Володимир Зеленський розповів про візит прем’єр-міністра Нідерландів Марка Рютте у Харків, де підписали двосторонню угоду про гарантії безпеки. Стенограму опублікувала пресслужба глави держави.

“Сьогодні ми в Харкові. Візит Марка Рютте, прем’єр-міністра Нідерландів. Разом із ним відвідали наших воїнів – хлопці відновлюються після поранень. […] Разом із Марком пройшлися Харковом – місцями влучань російських ракет. Звичайні будинки розбиті, зруйнована міська інфраструктура… Важливо додати Харкову безпеки. З усіма лідерами працюємо, щоб посилити ППО і тут, і для інших наших міст”, – сказав Зеленський.

Він підкреслив, що “світ має такий потенціал, і потрібна достатня спільна рішучість, щоб російський терор програв”.

“Сьогодні є новий пакет військової підтримки для наших воїнів від Нідерландів. До речі, Нідерланди активно допомагають нам із ППО, із коаліцією F-16. У цьому році нові винищувачі – вони будуть у нашому небі, і цей рік маємо зробити результативним у захисті від російських керованих авіабомб, від російських літаків, від їхніх ракет”, – підкреслив президент.

За його словами, українське командування ознайомило Рютте із ситуацією на фронті, говорили також про Харків.

“Підписали з Марком двосторонню безпекову угоду між нашими державами – безпекові гарантії, безпекове співробітництво. Це вже сьома така безпекова угода з партнерами – сильна угода. Є конкретний обсяг військової підтримки на рік – €2 млрд, є всі деталі нашої спільної роботи і в оборонній сфері, і в політиці, і для досягнення справедливості. Нідерланди підтримують необхідність створення спеціального трибуналу щодо російської агресії, підтримують нашу роботу – і в Україні, і з партнерами – щодо притягнення до відповідальності всіх російських воєнних злочинців і посилення санкцій проти Росії за війну”, – пояснив Зеленський.

Він назвав візит Рютте в Україну “справді сильним” і подякував йому й народу Нідерландів за підтримку України.

“Уже підготували активну міжнародну роботу на березень: буде більше підтримки, готуємо нові безпекові угоди, будуть нові домовленості щодо зброї для наших воїнів. Ключове те, що Росія повинна втрачати, а наша країна, наші партнери – відновлювати безпеку. Усе для цього робимо”, – підкреслив Зеленський.

Контекст

Нідерланди активно підтримують Україну у війні проти РФ, надаючи військову, фінансову й гуманітарну допомогу.

2022 року лише на військову допомогу Україні, за даними уряду Нідерландів, виділили €1 млрд. Зокрема, це одна із трьох країн, які дали Україні ЗРК Patriot. Окрім того, Нідерланди передадуть Україні 42 винищувачі F-16, повідомляв Зеленський 20 серпня 2023 року. 17 лютого 2024 року Рютте уточнив, що Україна отримає від Нідерландів щонайменше 24 F-16.

Уже колишній міністр оборони України Олексій Резніков 22 серпня говорив, що лише за півтора року від початку повномасштабної агресії РФ Нідерланди виділили на допомогу Україні майже €2 млрд. Пізніше Нідерланди надали Україні новий пакет допомоги на €102 млн.

Про те, що Нідерланди нададуть Україні 2024 року додатковий пакет допомоги у розмірі €2,5 млрд, наприкінці листопада проінформували в нідерландському МЗС.

Зеленський і Рютте 1 березня в Харкові підписали двосторонню угоду між країнами у сфері безпеки. Документ, зокрема, передбачає €2 млрд військової допомоги від Нідерландів цього року, а також подальшу оборонну допомогу протягом наступних 10 років.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *