Боррель підкреслив важливість проведення Саміту миру попри шалений спротив Росії

Глава зовнішньополітичного відомства ЄС Жозеп Боррель вважає спроби Росії перешкодити проведенню Глобального саміту миру у Швейцарії найкращим свідченням реальної важливості цього форуму для встановлення справедливого миру в Україні.

Росія чинить шалений тиск проведенню Саміту миру — Боррель

Високий представник ЄС оцінив дії Росії щодо перешкоджання проведенню Саміту миру у Швейцарії, де понад 80 країн обговорюватимуть українську “формулу миру”.

Про це він заявив у Брюсселі перед засіданням міністрів оборони країн Євросоюзу.

Зараз у переговорах (щодо Саміту миру у Швейцарії — ред.) чиниться шалений тиск на всіх для того, щоб цей червневий форум був успішним.

Жозеп Боррель

Голова зовнішньополітичного відомства ЄС

Він наголосив, що Росія робить те саме, але щоб зірвати саміт, і тисне на країни, зокрема БРІКС, аби вони не брали участі у швейцарській мирній конференції, пропонуючи провести якусь подібну зустріч у Москві.

Якщо вони (росіяни) так сильно не хочуть, щоб країни долучались до мирного саміту у Швейцарії, значить, цей форум є справді дуже важливим.

Країни ЄС обговорюють дозвіл Україні бити по військовим цілям на території РФ

Боррель заявив, що такий крок є прийнятним з погляду міжнародного права, оскільки атаки Москви на Україну йдуть з території Росії.

Міністри оборони Євросоюзу 28 травня обговорюють, чи дозволити Україні завдавати ударів по цілях у глибині території Росії за допомогою зброї, відправленої державами-членами.

Я впевнений, що деякі висуватимуть на обговорення ризик ескалації, але ви повинні збалансувати ризик ескалації та необхідність захисту України.

Крім того, генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що використання Україною західної зброї проти цілей у Росії не зробить НАТО частиною конфлікту.

Зняття обмежень — це національні рішення, а не рішення всього НАТО. Деякі союзники не вводили таких обмежень на озброєння, які вони поставили Україні, інші ж — запровадили. Я вважаю, що зараз настав час переглянути ці обмеження, — сказав генсек НАТО.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *