Болгарія і Румунія 31 березня приєднаються до Шенгенської зони, але поки частково

Із 31 березня в Болгарії та Румунії діятимуть Шенгенські правила
Фото: EPA

Болгарія і Румунія 31 березня стануть новими членами Шенгенської зони, однак Рада Євросоюзу ще має ухвалити рішення про дату скасування перевірок на внутрішніх сухопутних кордонах. Про це 30 березня повідомляють на сайті Єврокомісії.

Зазначають, що із 31 березня в Болгарії та Румунії діятимуть Шенгенські правила, включно з видаванням шенгенських віз, а контроль на внутрішніх повітряних і морських кордонах буде скасовано.

Однак Рада ЄС ще має ухвалити рішення про встановлення дати скасування перевірок на внутрішніх сухопутних кордонах між Болгарією, Румунією та іншими країнами Шенгенської зони, наголосили в ЄК.

Там розповіли, що із грудня минулого року Болгарія і Румунія вжили всіх необхідних заходів для застосування Шенгенських правил із 31 березня 2024 року.

Окрім того, між державами-членами, розташованими вздовж західнобалканських і східносередземноморських маршрутів, включно з Болгарією, Румунією, Австрією, Грецією, Угорщиною і Словаччиною, було розпочато регіональну ініціативу щодо поліцейської співпраці, що дасть змогу спільно вирішувати проблеми, зокрема щодо транскордонної злочинності, вказали в ЄК.

Контекст

Шенгенська зона є групою із 26 європейських країн, які спільно вирішили прибрати паспортний та імміграційний контроль на своїх спільних кордонах. Усередині Шенгенської зони громадяни цих країн можуть вільно пересуватися, маючи рівні міжнародні права пересування.

Болгарія і Румунія входять у ЄС, але поки не входять у Шенгенську зону.

Раніше проти розширення Шенгенської зони на Румунію і Болгарію була Австрія, нагадувало агенство Reuters. У Відні заявляли, що нелегальна імміграція все ще є надто високою і що двом країнам необхідно зробити більше, щоб запобігти їй, перш ніж приєднатися. Після того, як вони домовилися про посилення заходів щодо безпеки кордонів і заручилися підтримкою інших держав ЄС, Австрія частково поступилася, запропонувавши поетапний вхід у ЄС. Міністр внутрішніх справ Австрії Герхард Карнер назвав це рішення “повітряним Шенгеном”, зазначає агентство.

У грудні 2023 року Рада ЄС одностайно підтримала часткове приєднання Румунії та Болгарії до Шенгенської зони.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *