Безпекова угода з Іспанією матиме низку особливостей та відрізнятиметься від попередніх – Офіс президента

Особливості угоди пов’язані з тісними відносинами Іспанії з країнами Середземномор’я, Латинської Америки й Африки, пояснили в ОП
Фото: president.gov.ua

Україна провела черговий раунд переговорів з Іспанією щодо укладення двосторонньої безпекової угоди на виконання спільної декларації G7. Про це повідомив 16 квітня Офіс президента. 

Українську офіційну делегацію очолює керівник офісу Андрій Єрмак, цей раунд переговорів провів його заступник Ігор Жовква.

Сторони продовжили роботу над проєктом документа й посилили його основні положення, зазначили в ОП.

“Радий відзначити, що угода з Іспанією матиме низку особливостей порівняно з іншими подібними угодами, зокрема у зв’язку з тісними відносинами Іспанії з країнами Середземномор’я, Латинської Америки та Африки”, – зауважив Жовква.

Делегації погодили графік переговорів і майбутніх заходів на найвищому рівні з метою підписання угоди.

Контекст

У червні 2023 року президент України Володимир Зеленський заявив, що в Києві розуміють, що під час війни Україна не зможе стати членом Альянсу, але їй потрібні юридичні гарантії безпеки на шляху до НАТО.

Країни G7 (США, Німеччина, Японія, Франція, Канада, Італія й Великобританія), а також Євросоюз 12 липня ухвалили декларацію про підтримку України з гарантіями безпеки на полях саміту НАТО у Вільнюсі. У разі майбутнього збройного нападу Росії “Велика сімка” пообіцяла надати Україні зброю, військову техніку й економічну допомогу, а також покласти економічні й інші витрати на Росію.

До декларації G7 про гарантії безпеки для України приєдналося 32 країни, повідомив Зеленський 30 січня 2024 року. Україна планує підписати конкретні двосторонні угоди з кожним із союзників, пояснювали в Раді національної безпеки і оборони України.

12 січня Україна й Великобританія підписали першу угоду про гарантії безпеки. 16 лютого Україна уклала угоди у сфері безпеки з Німеччиною та Францією, 23 лютого – з Данією, 24 лютого – з Італією й Канадою, 1 березня – з Нідерландами, 3 квітня – з Фінляндією, 11 квітня – з Латвією.

Переговори ведуть і з іншими країнами.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *