Байден і Нетаньяху обговорили майбутнє управління сектору Гази. США наполягають на принципі двох держав

Байден заявив Нетаньяху, що “як і раніше, вірить у перспективу” двох держав
Фото (архів): ЕРА

Президент США Джо Байден і прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньяху 19 січня провели телефонні переговори щодо ситуації в секторі Гази, де триває антитерористична операція проти ХАМАС. Про це координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки США Джон Кірбі заявив того самого дня на брифінгу, стенограму якого опубліковано на сайті Білого дому.

За його словами, ішлося, зокрема, про перехід ЦАХАЛ до цілеспрямованих операцій у Газі, які дадуть змогу забезпечити надходження більшого обсягу гуманітарної допомоги до палестинського ексклаву, а також відповідальності Ізраїлю за зниження шкоди цивільному населенню й захист мирного населення.

Байден розповів про своє бачення вирішення кризи в регіоні за допомогою створення двох держав і заявив, що “як і раніше, вірить у цю перспективу”, зазначив Кірбі.

“США твердо віддані тому, щоб зрештою досягти такого результату. Зараз ми активно обговорюємо [з Ізраїлем] постконфліктну Газу й те, яким має бути управління в ній, а також важливість незалежної палестинської держави для довгострокової безпеки не тільки палестинського, а й ізраїльського народу”, – додав представник Білого дому.

Контекст

12 листопада Нетаньяху в інтерв’ю CNN сказав, що після завершення військової операції ЦАХАЛ у секторі Газа проти ХАМАС сектор буде демілітаризують і дерадикалізують.

Байден, зі свого боку, 16 листопада застеріг Нетаньягу від окупації сектору Гази після наземної операції ЦАХАЛ. За його словами, єдиним способом урегулювання палестино-ізраїльського конфлікту є рішення щодо створення двох держав, а окупація після наземної операції була б “великою помилкою”. 18 листопада у статті для The Washington Post він висловив думку, що сектор Гази й західний берег річки Йордан “мають бути об’єднані під єдиним управлінням, зрештою – під оновленою палестинською адміністрацією”.

2 грудня Reuters поінформувало, що Ізраїль повідомив низку арабських країн і Туреччину про намір створити вздовж кордонів сектору Гази буферну зону для запобігання нових атак. За його даними, Ізраїль координує ці плани із сусідніми Єгиптом і Йорданією, а також з Об’єднаними Арабськими Еміратами. Цю зону планують розташувати на палестинській стороні, повідомили співрозмовники агентства. Водночас жодна з арабських держав не виявила бажання в майбутньому здійснювати поліцейське або адміністративне управління Газою.

4 грудня видання Politico з посиланням на посадовців у Держдепартаменті й Білому домі повідомило, що адміністрація президента США створила план управління сектором Гази після закінчення антитерористичної операції. План передбачає, що після війни головним органом влади в ексклаві буде палестинська адміністрація. Це “недосконале рішення, але американські посадовці розглядають його як найкращий із поганих варіантів”, враховуючи значні руйнування інфраструктури, а також велику кількість жертв, постраждалих і біженців. Це “найжиттєздатніший варіант”, заявили джерела.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *