Амбасадорка Євросоюзу Матернова: Через 10 років Україна буде готова стати повноправним членом ЄС

Матернова про вступ України в ЄС: 2030 рік – це дуже реалістична дата
Фото: Katarina Mathernova / Facebook

Амбасадорка Європейського союзу в Україні Катаріна Матернова заявила, що за 10 років або навіть до кінця цього десятиріччя країна буде готова до вступу в Євросоюз. Про це вона сказала в коментарі LIGA.net 25 червня.

“Я абсолютно переконана, що через 10 років Україна буде готова стати повноправним членом ЄС. Я б навіть насмілилася сказати, що буде готова до кінця цього десятиліття”, – заявила амбасадорка.

На запитання щодо готовності ЄС інтегрувати таку велику і складну країну, як Україна, Матернова порівняла її з Польщею. За її словами, 20 років тому польський ВВП був співмірний із нинішнім українським.

“Тож географічно Україна є найбільшою країною Європи, але з погляду економіки її можна порівняти з тим, де була Польща. Вступ Польщі в ЄС – успіх. Не бачу причин, чому так не має бути з Україною”, – зазначила вона.

У коментарі “РБК-Україна” Матернова також висловила думку, що “2030 рік – це дуже реалістична дата” ймовірного вступу України в ЄС.

“Пари років може бути занадто мало. Але досі я бачила в Україні велику рішучість і велику завзятість рухатися швидко. Тому я насправді думаю, що у випадку з Україною це може зайняти менше часу, ніж раніше, у випадку з деякими іншими країнами. Вважаю, що 2030 рік – це дуже реалістична дата”, – сказала вона.

Дипломатка підкреслила, що, хоча ЄС розширюється тільки за умови одностайності й будь-яка окрема держава-член має можливість відкладати, блокувати тощо окремі кроки, але Україна “не перша і, напевно, не остання”, з якою це відбувається.

Матернова пояснила також, що зараз, коли переговори про вступ України офіційно розпочато, наступним кроком буде так званий двосторонній скринінг законодавства України та ЄС. Він забере кілька місяців. 

Контекст

Україна подала заявку на вступ у Євросоюз 28 лютого 2022 року, за чотири дні після початку повномасштабного російського вторгнення. 23 червня того самого року лідери ЄС підтримали надання Україні статусу кандидата на членство в ЄС. У грудні 2023-го Європейська рада рекомендувала розпочати переговори про вступ України у блок.

21 червня Рада ЄС ухвалила спільні позиції Євросоюзу, включно з переговорними рамками, для переговорів про вступ з Україною. 25 червня в Люксембурзі відбулася перша міжурядова конференція ЄС з Україною, після якої переговори про вступ стартували офіційно. Наступний раунд переговорів із ЄС Україна проведе в липні.

В українському МЗС розповіли, що буде шість кластерів переговорів, після чого ЄК має видати висновок про їх успішне завершення і що Україна досягла відповідності критеріям вступу. Потім ухвалюють рішення про підписання угоди про вступ України в ЄС, додали у відомстві. “І третій етап – це ратифікація угоди парламентами країн – членів [ЄС]. Після цього все – ми в Євросоюзі”, – наголосив глава МЗС України Дмитро Кулеба.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *