Адвоката з компанії Найєма підозрюють у пропозиції хабаря співробітнику НАБУ

Носова підозрюють у спробі дати хабаря держслужбовцям
Фото: daskriege / Instagram

Національне антикорупційне бюро України і Спеціалізована антикорупційна прокуратура викрили адвоката одного зі столичних адвокатських об’єднань на пропозиції хабаря в розмірі $200 тис. Про це йдеться в повідомленні на сайті НАБУ від 4 червня.

Гроші пропонували детективу НАБУ і прокурору САП за ухвалення рішення про передання справи стосовно підзахисного до іншого органу досудового розслідування, зазначають у повідомленні. Ідеться про справу щодо заволодіння електричною енергією ПрАТ “НЕК “Укренерго” й легалізації отриманих від її продажу коштів на суму 716 млн грн.

У юридичній компанії “Міллер”, яку заснував адвокат Масі Найєм, визнали, що справа стосується адвоката компанії Олексія Носова. У повідомленні у Facebook вказано, що порушення закону під час виконання професійних обов’язків неприпустиме й суперечить усім цінностям, принципам, стандартам і практикам роботи компанії. 

“Тому за рішенням команди компанія розриває будь-які відносини з Олексієм Носовим, відповідні юридичні дії ми реалізуємо в найближчий час, коли Олексій буде на зв’язку. Ми докладаємо всіх зусиль для встановлення істини і сприятимемо офіційному розслідуванню”, – ідеться в заяві “Міллера”.

Компанія підкреслила, що представники та члени команди не можуть бути й не будуть захисниками підозрюваного ні публічно, ні в межах кримінального провадження.

Ситуацію прокоментував брат засновника компанії, голова Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України Мустафа Найєм. Він зазначив, що в його брата сталася “особиста трагедія” у зв’язку із цією справою.

“Я знаю, що зараз йому неймовірно боляче, тому що знаю, з якою любов’ю і вірою він будував свою команду і з яким натхненням віддавався своїй справі. Я не можу знати деталей справи, не знаю, чим вона закінчиться, але я знаю, на яких цінностях зростала його команда, й упевнений, що і йому, і його компанії вистачить мудрості та сил пройти й через це”, – написав він.

Сам Масі Найєм написав, що, хоча й відійшов від управління компанією на початку війни, розуміє команду і підтримує її рішення.

“Закон має бути один для всіх не лише на словах. Зрештою, саме за такі цінності ми й воюємо. Усі крапки розставимо після перемоги”, – заявив він.

Контекст

Масі Найєм заснував юридичну компанію “Міллер” у 2012 році. Сам адвокат захищав, зокрема, активіста Сергія Стерненка, постраждалих у резонансній ДТП в Харкові за участю підлітка за кермом Infiniti, представляв інтереси свідків у справі про вбивство херсонської активістки Катерини Гандзюк.

Він також є ветераном АТО на Донбасі. Після повномасштабного нападу РФ на Україну знову пішов на фронт – 17 квітня Найєм повідомляв, що “знов у лавах ЗСУ”.

5 червня стало відомо, що Найєм дістав тяжке поранення голови й ока, він був у комі. 6 червня йому зробили операцію і він прийшов до тями. “Одного ока в мене ніколи не буде. Іншим бачу погано”, – написав Найєм увечері того самого дня. Він провів у лікарні майже три місяці, його виписали наприкінці серпня.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *