Якби проводили референдум щодо вступу України в НАТО, 82% українців проголосували б “за”. Про це свідчить дослідження, проведене на початку лютого Соціологічною групою “Рейтинг” на замовлення Міжнародного республіканського інституту (IRI) США, результати опублікували 22 березня.
Проти вступу України в НАТО висловилося 3% опитаних.
Не голосувало б 11% респондентів, решта вагалися з відповіддю.
Порівняно з опитуванням червня 2022 року кількість прихильників вступу України в НАТО зросла на 10 відсоткових пунктів, а кількість противників – зменшилася на чотири відсоткові пункти.
Інфографіка: iri.org.ua
Найбільшу підтримку членства України в НАТО виявили в лютому 2023-го представники вікової категорії “51 плюс” (86%), а найнижчу – молодь віком 18–35 років (78%).
Інфографіка: iri.org.ua
Соціологічне дослідження проводили з 1-го до 5 лютого на всій території України, окрім Криму й окупованих районів Донецької і Луганської областей. Методом телефонного інтерв’ю опитали 2000 осіб віком від 18 років. Похибка вибірки не перевищує 2%.
Контекст:
Протягом останніх років Україна прагнула членства в ЄС і НАТО, курс на вступ до цих організацій зафіксовано у Конституції.
30 вересня 2022 року – після того, як президент Росії Володимир Путін оголосив про анексію окупованої території України, – президент України Володимир Зеленський повідомив, що Україна подає заявку в НАТО за прискореною процедурою.
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг 30 листопада заявив, що попередньою умовою для початку переговорів про членство України в НАТО має стати її перемога, і в цьому їй допомагають члени Альянсу.
Міністр оборони Олексій Резніков 13 січня 2023 року зазначив, що Україна де-факто вже стала членом НАТО. “Я впевнений, що найближчим часом ми станемо членом НАТО де-юре”, – додав він.
Юрій ЗІНЕНКО
редактор, журналіст
Джерело: gordonua.com