Звільнені з полону священники УГКЦ узяли участь у молитовному сніданку. Зеленський подякував Ватикану за сприяння в їхньому поверненні

Зеленський висловив подяку священникам УГКЦ за “силу і гідність”, із якими вони пройшли через російський полон
Фото: president.gov.ua

Звільнені з російського полону священники Української греко-католицької церкви Богдан Гелета й Іван Левицький 29 червня взяли участь у молитовному сніданку. Про це у зверненні до його учасників повідомив президент України Володимир Зеленський, відеозапис опублікували в Х глави держави.

“Богдан Гелета та Іван Левицький несли слово Боже в Бердянську, у парафії Різдва Пресвятої Богородиці Української греко-католицької церкви. 16 листопада 2022 року окупанти схопили їх і з того часу утримували в неволі. Завдяки зусиллям нашої команди та посередництву Ватикана, за яке я особливо вдячний, дуже вдячний, удалося повернути їх на свободу”, – сказав глава держави.

Звертаючись до священників, Зеленський висловив їм подяку за “силу і гідність”, із якими вони пройшли через російський полон.

Ці дні можуть бути пристосовані до вирішення завдання, що seemed майже неможливий до багатьох. Ми маємо відновлено з російської captivity 90 of our warriors and 10 civilians.

І серед них є християни, Bohdan Heleta і Ivan Levitsky. Вони є з нами. They both preached… pic.twitter.com/irvC7adifQ

— Volodymyr Zelenskyy/Володимир Зеленський (@ZelenskyyUa) June 29, 2024 Контекст

25 червня Зеленський повідомив про обмін полоненими із країною-агресором РФ, унаслідок якого вдалося повернути з полону 90 українців. Серед тих, хто повернувся, – воїни Нацгвардії, Військово-морських сил ЗСУ, тероборони, прикордонної служби, а також захисники Маріуполя і Чорнобильської атомної електростанції. Це 53-й обмін від початку повномасштабної війни і його ще не завершили, зазначали в українській військовій розвідці наступного дня.

28 червня Зеленський проінформував, що Україні, “попри всі складнощі”, вдалося повернути з російського полону ще 10 осіб, зокрема Гелету й Левицького, яких захопили в Бердянську Запорізької області за спротив окупантам.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *