Засновниця Art Ukraine Gallery заявила про рейдерство і звинуватила в цьому колишню партнерку

Заболотна: Замах на рейдерство, здійснений Людмилою Пишною, в одну мить зруйнував мою справу
Фото: Сергей Удовик / Facebook

Засновниця київської галереї сучасного мистецтва Art Ukraine Gallery Наталія Заболотна 9 лютого у Facebook повідомила, що галерея припиняє свою діяльність. 

Вона звинуватила свою колишню партнерку, голову благодійного фонду “Відчуй” Людмилу Пишну в рейдерстві.

“Замах на рейдерство, здійснений Людмилою Пишною, в одну мить зруйнував мою справу. Art Ukraine Gallery, яку я заснувала ще у 2016 році, коли була вимушена з відомих багатьом вам причин піти з “Мистецького арсеналу”, нині припиняє свою діяльність, – написала вона. – Саме злочин рейдерств сьогодні змушує мене звернутися до суспільства, громадських діячів, засобів масової інформації, правоохоронних органів та всіх небайдужих розслідувати цей прецедент і зробити належні висновки”.

Вона зазначила, що відкрила благодійну галерею у квітні 2023 року.

“Тож детальніше про рейдерство й чому моя галерея припиняє свою діяльність. Коли у країні продовжується кривава війна й ми всі робимо все можливе й неможливе задля перемоги, одержимі владою, власною дурістю й безкарністю ненаситні щури провадять свій шабаш – встромляючи ніж у спину тим, хто запросив їх до партнерства, впустив у власну справу, довіряв і сподівався на взаємність. Тільки зараз я збагнула зі сторони Людмили Пишної реальну причину психологічного булінгу й образ на мою адресу, системної дискредитації мене серед близького оточення родини, а також серед митців, лідерів думок та істеблішменту”.

Заболотна додала, що “рейдерське захоплення готувалося декілька місяців”.

“У вівторок мені подзвонив топменеджер керуючої компанії торгових центрів “Домосфера” й “Атмосфера” і повідомив, що компанія більше не бажає зі мною особисто продовжувати співпрацю. Але вони не проти, щоб галерея як хороший бренд залишалася в “Домосфері”, і що вони готують до підписання контракт на оренду приміщення з Людмилою Пишною – не змінюючи формат співпраці, – розповіла Заболотна. – Хвилиночку – мою Art Ukraine Gallery, мій бренд, якому вже дев’ять років. Чи не рейдерство це в чистому вигляді? Чи таке зухвале рейдерство не є злочинною змовою за якісь певні послуги з боку провладної родини?” 

Вона зізналася, що спочатку вважала почуте абсурдом, але, “співставивши, збагнула, що над планом обидві сторони добре попрацювали”.

“Чомусь вирішивши, що менторськими методами можуть мене, як якесь беззахисне дівчисько, виставити з класу за двері. Гей, у якому році ви застрягли? Якими методами ви дієте? Порозкиньте хоч своїми мізерними мізками про наслідки для мистецтва”, – резюмувала вона.

Контекст

Art Ukraine Gallery у статусі благодійної галереї українського сучасного мистецтва відкрили у квітні 2023 року. За півтора року роботи Art Ukraine Gallery було зібрано понад 4,3 млн грн на лікування та реабілітацію українців, зокрема для дитячої лікарні “Охматдит” і допомоги військовим.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *