Університет у Харкові закликав міську владу перейменувати станцію метро “Пушкінську” на “Політехнічну”

Станція “Пушкінська” почала працювати в Харкові у 1984 році
Фото: Харківський метрополітен / Facebook

У станції Харківського метрополітену “Пушкінської” має бути назва “Політехнічна”. Із таким закликом до міської влади Харкова звернувся 1 лютого колектив Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут”.

“Численний колектив Національного технічного університету ХПІ звертається  до громадськості Харкова, представників топонімічної комісії міста, мерії Харкова із пропозицією перейменувати станцію метро “Пушкінська” на “Політехнічну”. Саме у цьому районі Харкова виник перший у східній Україні технічний університет, тут зароджувалася технічна еліта міста, здобували освіту вчені, будівельники, промисловці, інженери, які сформували сьогоднішній вигляд Харкова”, – ідеться в повідомленні.

У ХПІ називають свій виш “фундатором промислового й економічного розвитку Харкова”, без якого, на думку колективу, не виникло б таких великих підприємств Харкова, як тракторний завод ХТЗ, “Турбоатом”, “Електроважмаш” і ХЕМЗ, а також не з’явилися б такі виші, як ХНУРЕ, ХАІ та інші.

“Щодо інших назв, запропонованих громадськістю… Ми з великою пошаною ставимося до персони Ярослава Мудрого, але вона вже була увічнена у Харкові вулицею з такою назвою й університетом, що носить ім’я цієї історичної постаті (Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. – “ГОРДОН”). А станція метро “Європейська”, гадаємо, найближчим часом має бути в Харкові. І це буде нова станція, збудована після нашої перемоги”, – вважають у виші.

26 січня Харківська міська рада перейменувала в місті 65 топонімів, зокрема вулицю Пушкінську (вона дістала ім’я Григорія Сковороди).

Назву “Пушкінська” також має станція метро, відкрита у 1984 році.

Контекст

Після відкритого вторгнення Росії 24 лютого 2022 року в Україні почали масово відмовлятися від назв, пов’язаних із країною-агресором, зокрема, перейменовувати вулиці, а також демонтувати пам’ятники.

У червні 2022 року при Мінкульті та Українському інституті національної пам’яті створили новий орган – Раду з дерусифікації, декомунізації та деколонізації. Серед її завдань – координація перейменування топонімів і демонтажу радянських пам’яток.

Пам’ятники російському поету Олександрові Пушкіну, який жив у 1799–1837 роках, прибрали в Харкові, Миколаєві, Дніпрі, Житомирі, Ужгороді, Тернополі, Краматорську, Києві та інших містах.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *