Український письменник Курков знову потрапив до лонглиста Міжнародної Букерівської премії

В англійському перекладі книга дістала назву The Silver Bone (“Срібна кістка”)
Фото: Andrei Kurkov / Facebook

Український письменник Андрій Курков удруге потрапив до довгого списку Міжнародної Букерівської премії. Цього разу з романом “Самсон і Надія”. Список творів, що претендують на нагороду, опублікували 11 березня на офіційному сайті премії.

“Ранньою весною 1919 року в Самсона Колечка під час вуличного погрому козаки зарубали батька, йому самому відтяли вухо. У Києві заворушення, місто знову захоплене більшовиками, але вони майже не контролюють ситуацію. Городян грабують справжні і фальшиві червоноармійці, по околицях Києва раз по разу господарюють банди всіляких отаманів – Зеленого, Григор’єва, Струка… Виживати стає все складніше. За збігом дивних обставин – завдяки письмовому столу покійного батька – Самсона Колечка беруть на службу до міліції. Ця справа для нього абсолютно нова, проте він одразу починає розслідувати злочини – ті, що здійснюють червоноармійці, які в нього оселилися. Розслідування Самсона призводять до абсолютно непередбачуваних наслідків”, – ідеться в анотації на сайті видавництва “Фоліо”.

Книгу Куркова англійською переклав Борис Дралюк – виконавчий редактор Los Angeles Review of Books. В англійському перекладі книга дістала назву The Silver Bone (“Срібна кістка”).

У рецензії журі відзначило “почуття іронії й абсурдизму” Куркова “серед жорстокості”, яка панує на вулицях через безвладдя. Також, на думку журі, роман Куркова створює атмосферу, що “варіюється від російської літератури XIX століття до безпосередньої нинішньої війни в Україні”, хоча книгу опублікували ще до повномасштабного вторгнення Росії.

Шорт-лист із шести книжок буде оголошено 9 квітня 2024 року. Переможця оголосять на церемонії 21 травня 2024 року, яку транслюватимуть у прямому ефірі.

Контекст

Це вже друга книга Куркова, яка потрапила в лонглист Міжнародної Букерівської премії. У 2023 році на нагороду претендував іще один його роман  – “Львівська гастроль Джимі Хендрікса”.

Букерівська премія – одна з найпрестижніших нагород у світі англійської літератури. Переможець отримує £50 тис. (приблизно $68 тис.). Уперше вручення нагороди відбулося 1969 року.

Із 2005 року вручають Міжнародну Букерівську премію за твір іноземного автора, перекладений і виданий англійською мовою у Великобританії або Ірландії. Її вважають доповненням до основної Букерівської премії для заохочення авторів із країн, які не належать до Британської Співдружності. Нагороду вручають і авторові, і перекладачеві на англійську (кошти вони ділять навпіл).

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *