Українцям починають видавати документи на право перебувати поблизу кордону – Держприкордонслужба

У ДПСУ показали зразок документа
Фото: dpsu.gov.ua

13 березня Державна прикордонна служба України (ДПСУ) проінформувала, як видаватиме дозволи на перебування громадян у прикордонній смузі.

У ДПСУ нагадали, що у грудні 2023 року Кабінет Міністрів ввів обмеження щодо вільного в’їзду, перебування, проживання, проведення робіт і пересування осіб у смузі завширшки 5 км від лінії державного кордону.

“Днями набув чинності наказ, яким затверджено форму рішень, які дають дозвіл на в’їзд, перебування, проживання, провадження робіт і пропуск у прикордонну смугу. […] Триває робота щодо створення єдиного обліку осіб, які отримали відповідні дозволи, щоб кожен інспектор за допомогою службового планшета міг швидко перевірити дійсність документа й ідентифікувати особу пред’явника”, – ідеться в повідомленні.

Прикордонна служба зазначила, що їхній орган “не пізніше 10 робочих днів із дня надходження звернення про надання / визнання недійсним дозволу й документів, що додаються до нього (перелік передбачений прийнятими змінами), приймає рішення про надання дозволу, про відмову в наданні дозволу або про визнання наданого дозволу недійсним”. Заявника повідомляють про рішення не пізніше ніж наступного робочого дня через “офіційний канал зв’язку, зазначений у зверненні”.

У ДПСУ пояснили, що до прикордонної смуги не входять населені пункти й місця масового відпочинку населення. Одержувати дозволи не потрібно, зокрема, особам, які в’їжджають у прикордонну смугу з метою перетину кордону в пунктах пропуску, водіям вантажівок і особам, які їх супроводжують під час мультимодального перевезення, особам, які рухаються через прикордонну смугу транзитом і без зупинок у цій смузі.

“Авіаційні роботи, будівництво, вирубування дерев і чагарників, водокористування, геологічне вивчення, дорожні та інші дослідження, гідротехнічні, землевпорядні, меліоративні, водолазні роботи, відео-, кіно- і фотознімання місцевості, туристичні подорожі і стрибки з парашутів та інша діяльність […] у межах прикордонної смуги має також проводитися з дозволу й після інформування, відповідно, органу Державної прикордонної служби перед безпосереднім провадженням такої діяльності”, – попередили прикордонники.

Вони нагадали, що є спеціальний прикордонний режим у безпосередній близькості до держкордону України.

“Заборонено вільний в’їзд, перебування, проживання, пересування осіб і провадження робіт, не пов’язаних з обороною чи охороною державного кордону, у межах земельних ділянок шириною 30–50 м уздовж лінії державного кордону на суші, по берегу української частини прикордонної річки, озера або іншої водойми, а вздовж лінії державного кордону України з РФ і Білоруссю – шириною до 2 км”, – ідеться в релізі.

У ДПСУ пояснили, що цю смугу надано їм у користування для будівництва, облаштування й утримання інженерно-технічних і фортифікаційних споруд, огорож, прикордонних знаків, прикордонних просік і комунікацій.

Прикордонники також показали зразок документа.

Контекст

Прикордонний режим – це система режимних заходів у прикордонній смузі й контрольованому прикордонному районі, які регламентують відповідно до законодавства правила в’їзду, перебування, проживання, пересування громадян України й інших осіб, проведення робіт, ведення обліку і тримання на пристанях, причалах, базах для стоянки, у пунктах базування маломірних суден, інших плавучих засобів, призначених для спорту або відпочинку на воді, а також у місцях базування суден флоту рибної промисловості.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *