У ЗСУ почали видавати жіночу військову форму

Костюми виготовляють у розмірах від 40 до 64, зрості від 146 см до 188 см
Фото: mil.gov.ua

Військовослужбовиці Збройних сил України вперше отримали комплекти літніх польових костюмів, виготовлених з урахуванням жіночих антропометричних параметрів. Про це 1 лютого написала пресслужба Міноборони.

У нову форму внесли конструктивні елементи, які дають змогу жінкам-військовослужбовцям почуватися комфортно під час виконання завдань у польових умовах і в пунктах постійної дислокації. 

Костюми виготовляють у розмірах від 40 до 64, зрості від 146 см до 188 см та у двох повнотних групах: ІІ і ІІІ. Моделі розробляв відповідний підрозділ ЗСУ – разом із громадськими організаціями й українськими виробниками. Вони проходили військово-дослідні випробування в одній із військових частин. 

Наразі сформовано й надано у держпідприємство Міноборони “Агенція оборонних закупівель” заявку на закупівлю у 2024 році 65 тис. комплектів жіночих літніх польових костюмів та 100 тис. комплектів жіночої білизни. У січні 2024 року оголошено тендери на закупівлі цих товарів.

50 тис. комплектів жіночих літніх польових костюмів уже почали постачати у війська. 

Контекст

Тривалий час в Україні не було форми для військовослужбовиць, особливо ця проблема загострилася з початком широкомасштабного вторгнення РФ.

У липні 2022 року депутатка Київської міської ради Ірина Никорак розпочала стартап із виробництва одягу для українських захисниць. За її словами, статутом української армії, на відміну від США, Ізраїлю чи Грузії, було передбачено і затверджено лише чоловічу форму одягу, включно з білизною. За інформацією Никорак, жінкам доводилося “підганяти” форму самостійно або за допомогою швачок, але це не всім і не завжди є доступним, особливо в польових умовах.

6 липня 2023 року в Міноборони України презентували оновлену літню польову форму для жінок.

А 27 грудня Міністерство оборони України сертифікувало перший бронежилет для жінок-військовослужбовиць.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *