У в’язниці Таїланду перебуває український альпініст і фотограф, якого друзі роками вважали мертвим. Його знайшли музиканти “Би-2”

Сутурін перебуває у в’язниці Таїланду із 2018 року
Фото: Georg Suturin / Facebook

У в’язниці Таїланду перебуває український альпініст і фотограф, якого друзі на батьківщині кілька років вважали мертвим. З’ясували, що 58-річний Георгій Сутурін живий і останні три роки перебуває за ґратами у Бангкоку. Про це 6 лютого повідомили журналісти “BBC News Україна”.

За словами друзів, у 80-х і на початку 90-х Сутурін активно займався альпінізмом: ходив у гори Кавказу й Паміру. Також захоплювався фотографією, у його Instagram – багато художніх фото.

Кілька років тому зі своєю подругою чоловік переїхав до Таїланду. Львів’янин Сергій Федірко, із яким Сутурін займався альпінізмом, у Facebook розповів, що у 2018 році його повідомили про нібито загибель товариша.

“Про це розповіла його подруга. Це було у грудні 2018 року. Вона написала повідомлення, що Георгій помер. Після цього видалила свій акаунт, і я не зміг дізнатися більше. Тому фактично досі думав, що він мертвий. Але, як виявилося, ні, Гоша живий, він усі ці роки був у Таїланді у бангкокській в’язниці”, – розповів Федірко “Еспресо.Захід”.

Про те, що Сутурін живий, стало відомо після публікації 2 лютого в російському виданні “Медуза” інтерв’ю із Глібом Колядіним – піаністом, який грає з популярною групою “Би-2”. 24 січня гурт у повному складі затримали в Таїланді через відсутність робочої візи.

“У цій в’язниці для мігрантів досі сидить чоловік з України Георгій Сутурін. Він сидить уже три роки – за ці три роки ніхто з українського консульства до нього так і не прийшов. Людині 58 років, за минулі три роки він втратив зв’язок зі своїм сином”, – заявив Колядін журналістам.

За його словами, українець потрапив до в’язниці в пандемію, прожив там увесь цей час і два роки війни й узагалі не в курсі того, що відбувається у світі.

“Він дізнається новини з уривків англомовних газет, які трапляються йому в руки раз на тиждень на прогулянці. Він не знає, що сталося з Бучею, він не знає, що сталося з Маріуполем. Він знає тільки, що у світі відбувається повний морок, – до того ж зі слів людей, які потрапляють у цю в’язницю. А головне, він не знає, живий його син чи ні і що з ним відбувається. Він дуже хоче повернутися до себе на батьківщину. Його щиро шкода, і йому дуже хочеться допомогти”, – розповів музикант.

Водночас у МЗС України заявили “ВВС News Україна”, що повідомлення про те, що дипломати нібито кинули напризволяще українця в Таїланді, не відповідають дійсності.

“МЗС України відомо про українського громадянина, який перебуває в міграційному закладі Таїланду. Українське посольство в Бангкоку займається його справою з перших днів його затримання через нелегальне перебування в Таїланді протягом двох років без паспортних документів”, – пояснив речник МЗС Олег Ніколенко.

За цей час українські консули неодноразово відвідували, а також підтримували телефонний зв’язок із Сутуріним, давали йому роз’яснення щодо законних способів повернення в Україну.

За наявною інформацією, спочатку Сутурін планував залишатися на території Таїланду, розповів Ніколенко. Але зараз українець виявив бажання повернутися на батьківщину.

“Посольство України оформлює йому необхідні українські проїзні документи, домовляється про оплату авіаквитка. З ініціативи дипломатів співвітчизник також пройшов медичний огляд, стан його здоров’я задовільний, він забезпечений одягом та предметами першої необхідності”, – розповів Ніколенко.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *