У Росії помер відомий поет Лев Рубінштейн

Рубінштейн був одним із основоположників та лідерів московського концептуалізму
Фото: newtimes.ru

Російський поет і публіцист Лев Рубінштейн 14 січня помер у Москві у віці 76 років. Про це повідомила його дочка Марія в “Живом Журнале”.

“Мій тато, Лев Рубінштейн, помер сьогодні”, – написала вона.

9 січня Рубінштейна збила машина, пишуть “Ведомости”. Поета госпіталізували до Інституту швидкої допомоги імені Скліфосовського. Колишній голова ради центру “Меморіал” Олександр Черкасов уточнив, що Рубінштейна доправили до лікарні з переломами і черепно-мозковою травмою, його прооперували.

За даними московського транспортного департаменту, водій не пригальмував перед нерегульованим пішохідним переходом, який перетинав Рубінштейн. За попередніми даними, за власником автомобіля за останній рік зафіксовано 19 епізодів порушень правил дорожнього руху. Слідчі порушили кримінальну справу.

Рубінштейн був проти російської агресії проти України. Про це він говорив, зокрема, в інтерв’ю “Медузе”, опублікованому 1 січня 2023 року.

“Мені здається, що будь-яка провладна лінія зараз брехлива на 100%. Хтось каже: там є своя правда. Її немає. Усі розмови починаються з того, що там хтось захищає батьківщину, – це ж від самого початку неправда. Як можна захищати батьківщину в чужій країні? Яку? Від кого? Про те, що там “фашисти” і НАТО, я взагалі мовчу”, – сказав він.

Контекст

Лев Рубінштейн народився у Москві 1947 року. Закінчив філологічний факультет Московського державного педагогічного інституту, довгий час працював бібліографом.

Рубінштейн, поряд із Всеволодом Некрасовим і Дмитром Приговим, був одним із основоположників і лідерів московського концептуалізму. Поет відомий створенням “жанру картотеки” або “віршів на картках”, що виник на стику вербального, образотворчого й перформативного мистецтва, зазначає “Русская служба ВВС”.

Перші публікації Рубінштейна з’явилися на Заході наприкінці 1970-х років, у Росії – з кінця 1980-х. Тексти перекладені основними європейськими мовами.

Рубінштейн – активний громадський діяч. Він виступав проти війни у Чечні, на захист учасниць Pussy Riot, проти російської агресії в Україні.

У вересні 2014 року підписав заяву з вимогою “припинити агресивну авантюру: вивести з території України російські війська й припинити пропагандистську, матеріальну і військову підтримку сепаратистам на Південному Сході України”.

У березні 2022 року підписав відкритий лист, який засуджує російське вторгнення в Україну

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *