Сонячні електростанції можуть лише частково покрити дефіцит, який виник унаслідок виведення енергоблоків АЕС, вважає Нагоряк
Фото: depositphotos.com (ілюстративне)
Улітку на енергоблоках українських атомних електростанцій проводитимуть ремонтні кампанії, через що вони не даватимуть достатнього обсягу електричної енергії в мережу. Про це в ефірі національного телемарафону повідомив член Комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг, народний депутат від “Слуги народу” Сергій Нагорняк. Його 3 квітня процитувало “РБК-Україна”.
За його словами, дефіцит частково можуть покрити сонячні електростанції, однак “вони більше дають енергію тоді, коли ми менше споживаємо”.
Нагорняк пояснив, що, на його думку, є три кроки, які можуть допомогти уникнути виникнення дефіциту: збільшення граничної ціни для імпортерів, залучення держкомпаній до імпорту, а також встановлення українцями сонячних панелей і накопичувачів.
Він припустив, якщо регулятор збільшить граничну ціну вечірніх годин електричної енергії, це може дати можливість імпортерам “більше залучати електричну енергію з-за кордону, більше її постачати в Україну і зменшить дефіцит в енергосистемі”.
Контекст
30 квітня Міжнародна агенція з атомної енергії (МАГАТЕ) інформувала, що три з дев’яти реакторів Хмельницької, Рівненської, Південноукраїнської АЕС зупинили для проведення технічного обслуговування.
Виконувач обов’язків голови правління “Енергоатома” Петро Котін в ефірі “Ми – Україна” зазначав, що компанія планує скоротити строки ремонту тих енергоблоків, де це можливо. “Основний захід, який планується безумовно це перевантаження палива – це те, що потрібно атомному блоку, щоб він після цього працював безперервно протягом одного року. […] І одночасно із цією перевантажувальною компанією проводяться інші ремонтні роботи з відновлення стану обладнання”, – пояснив Котін.
Джерело: gordonua.com