У МВС назвали випадки, які не є порушенням комендантської години. Законопроєкт про штрафи Рада ухвалила за основу

Під час комендантської години заборонено перебування на вулицях без спеціально виданих перепусток і посвідчень
Фото: depositphotos.com (ілюстративне)

У процесі спільного опрацювання законопроєкту №10195 про штрафи для порушників комендантської години МВС України й нардепи узгодили випадки, які не є порушенням. Про це 9 грудня у Facebook проінформував заступник міністра внутрішніх справ Богдан Драп’ятий.

9 грудня Рада підтримала в першому читанні законопроєкт, який після його остаточного ухвалення стане підставою для штрафів за порушення комендантської години.

За словами Драп’ятого, не є порушенням випадки, коли людина:

  • прямує до/з укриттів під час повітряної тривоги;
  • супроводжує поранених, тяжкохворих;
  • займається евакуацією населення чи порятунком майна;
  • надає медичну (домедичну) допомогу;
  • перебуває у стані крайньої потреби.

Відповідно до проєкту закону, порушення комендантської години (заборони перебування у певний період доби на вулицях і в інших громадських місцях без спеціально виданих перепусток і посвідчень) спричинить накладення штрафу на громадян від 500 до 1 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 8500 до 17 000 грн). У разі повторного порушення – суму подвоюють.

Водночас для бізнесу штрафи передбачено в розмірі від 51 тис. до 102 тис. грн. Якщо протягом року порушення зафіксують повторно – штраф становитиме від 170 тис. до 340 тис. грн.

Контекст

Після початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну вранці 24 лютого 2022 року президент України Володимир Зеленський оголосив воєнний стан і загальну мобілізацію. Востаннє Рада продовжила воєнний стан до 14 лютого 2024 року. Серед інших заходів у країні діє комендантська година. Її тривалість встановлюють місцеві військові адміністрації чи військове командування.

Під час комендантської години виходити на вулиці можна лише під час повітряної тривоги, щоб дістатися до найближчого укриття. Обов’язково мати із собою документи, що посвідчують особу.

Законопроєкт про встановлення адміністративної відповідальності за порушення вимог чи невиконання заходів правового режиму воєнного стану в Раді зареєстрували 27 жовтня.

За даними поліції станом на 24 листопада, комендантську годину в Києві за рік порушило понад 41 тис. осіб.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *