У Міноборони України пояснили алгоритм дій, якщо ВЛК або ТЦК не приймають електронне направлення

ВЛК може визнати людину придатною до служби у ТЦК чи тилових частинах, розповіли в МО
Фото: depositphotos.com

У застосунку “Резерв+” згенеровано приблизно 16 тис. електронних направлень на проходження українцями військово-лікарської комісії. Про це 20 лютого повідомила заступниця міністра оборони України з питань цифровізації Катерина Черногоренко в ефірі національного телемарафону, який транслював канал “Рада”.

Вона нагадала, що всі військовозобов’язані, які раніше набули статусу обмежено придатних, мають пройти повторний медогляд. За словами Черногоренко, комісія може визнати людину повністю придатною до військової служби або ж придатною до служби в територіальному центрі комплектування й соціальної підтримки чи тилових частинах.

“Хочу звернутися до наших громадян і попросити: якщо ТЦК або військово-лікарські комісії відмовляють вам у прийомі електронних направлень, обов’язково звертайтеся до нас і кажіть про такі випадки. Ми будемо це виправляти. Це поодинокі випадки, які пов’язані з новим продуктом. Я думаю, що не має бути жодних проблем, тому що законодавство вимагає приймати електронні направлення”, – наголосила Черногоренко.

Контекст

2023 року після повідомлень у соцмережах про черги на ВЛК (військовослужбовці розповідали, що поранені без кінцівок стоять у черзі по довідку по кілька годин і навіть по три тижні) в Україні оголосили про плани цифровізувати процеси її проходження. Після цього було запущено електронні черги на ВЛК і – у пілотному режимі – електронний документообіг між військовими частинами й госпіталями.

28 січня 2025 року Кабінет Міністрів України вирішив, що направлення на ВЛК військовозобов’язаним надходитимуть в електронному вигляді.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *