У дорослих українців дуже висока обізнаність щодо ВІЛ і СНІД, найгірша вона у віці 18–24 років – дослідження

Опитування засвідчило, що українці недостатньо тестуються на ВІЛ
Фото: depositphotos.com

97% українців знають, що таке ВІЛ і СНІД, свідчать результати опитування, проведеного у 2023 році на платформі Gradus на замовлення Фонду Олени Пінчук. Про це фонд проінформував 28 листопада.

Дослідження проводили напередодні Всесвітнього дня боротьби зі СНІД 1 грудня.

“Дослідження […] показало дуже високу обізнаність українців щодо ВІЛ (97% знають, що таке ВІЛ та СНІД, і 92% знають, що можна запобігти інфікуванню). Водночас результати демонструють досить великий рівень стигматизації потенційних груп ризику. До таких груп відносять людей, які займаються проституцією (85%), споживачів наркотиків (85%), сексуальні меншини (54%), медичних працівників (43%), безхатьків (32%)”, – ідеться у повідомленні.

З’ясували, що 30% опитаних ніколи не користуються презервативами, які теж захищають від інфікування ВІЛ.

“Під час дослідження було виявлено ще одну проблему: низький рівень тестування на ВІЛ. Лише 22% опитуваних декларували, що здавали тест на ВІЛ за останній рік. Цей рівень трохи вищий серед людей у віці 25–34 років: кожен третій (32%) із них здавав тест за останній рік”, – зазначають у Фонді Олени Пінчук.

Соціологиня, засновниця і директорка дослідницької компанії Gradus Research Євгенія Близнюк вважає, що “високий рівень стресу, життя у постійній небезпеці та напрузі, а також втома від війни призводять до того, що люди менше піклуються про власне здоров’я чи нехтують базовими принципами його збереження”.

“Ми бачимо ці сигнали і в інших дослідженнях, які проводимо від початку повномасштабного вторгнення. Проте результати, які ми отримали зараз, є дуже обнадійливими. Адже обізнаність про ВІЛ/СНІД серед дорослого населення України складає 97%. І це надзвичайно важливо, особливо у країні, де йде війна, і ризики поширення хвороби збільшуються”, – підкреслила вона.

Одним зі способів покращити ситуацію з ВІЛ/СНІД у фонді називають комплексне впровадження сексуальної освіти.

Згідно з опублікованими графіками, найгірше розуміння щодо ВІЛ – у віковій категорії 18–24 років. Зокрема, 13% опитаних помилково вважають, що інфекція поширюється повітряно-крапельним шляхом.

Скріншот: antiaids.org Контекст

До початку російського вторгнення у лютому 2022 року в Україні було приблизно 260 тис. людей, що живуть із ВІЛ, а поширеність ВІЛ становила приблизно 1% серед дорослого населення (включно з тимчасово окупованими територіями), зазначили у Фонді Олени Пінчук.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *