У Чернівецькій області другу добу поспіль військовозобов’язані скоюють напади на співробітників військкомату

Черговий конфлікт між співробітником ТЦК та СП і військовозобов’язаним виник у Чернівцях 1 червня, розповіли в обласному військкоматі
Фото: depositphotos.com (ілюстративне)

У Чернівцях учергове напали на представника територіального центру комплектування та соціальної підтримки. Про це 1 червня повідомляють у Facebook обласного ТЦК та СП.

“Продовжуються випадки агресивної поведінки громадян, які ухиляються від виконання військового обов’язку, стосовно військовослужбовців, – ідеться в повідомленні. – Черговий конфлікт виник у Чернівцях 1 червня, під час якого військовозобов’язаний здійснив напад і вдарив представника ТЦК та СП, чим спровокував удар у відповідь”.

Окрім того, як указали в обласному військкоматі, нападник “ображав честь і гідність військовослужбовця, висловлюючи у його бік погрози”.

“На місце події прибули правоохоронні органи. Щодо інциденту триває перевірка з метою з’ясування всіх обставин. За її результатами будуть вжиті всі необхідні організаційні та правові заходи”, – ідеться в повідомленні.

Напередодні, 31 травня, у селі Черепківці Чернівецької області на працівника ТЦК та СП напав військовозобов’язаний із газовим балончиком, представника військкомату госпіталізували, нападника – затримали.

Контекст

Після початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну 24 лютого 2022 року президент України Володимир Зеленський оголосив воєнний стан і загальну мобілізацію. Востаннє Рада продовжила воєнний стан 8 травня 2024 року – до 11 серпня.

Верховна Рада ухвалила законопроєкт про електронний реєстр військовозобов’язаних 20 січня 2024 року. Президент України Володимир Зеленський підписав його 2 квітня. Окрім того, Зеленський 2 квітня підписав закон про зниження граничного призовного віку в українську армію із 27 до 25 років. Він набув чинності 4 квітня.

Законопроєкт удосконалює взаємодію між реєстрами і розширює перелік відомостей про військовозобов’язаних, що, на думку авторів, спрощує низку процедур і скорочує перелік документів для ТЦК, які мають збирати військовозобов’язані. Свої персональні дані (і зміни до них) громадяни зможуть вносити в е-кабінеті, який Міноборони презентувало у вигляді мобільного застосунку “Резерв+” 17 травня, він запрацював 18 травня.

У квітні в Україні ухвалили оновлений закон про мобілізацію, він набув чинності 18 травня. Згідно з однією з його норм, усі військовозобов’язані протягом двох місяців мають оновити для ТЦК свої персональні дані – через центри надання адмінпослуг, електронний кабінет або прийшовши у військкомат.

17 травня Зеленський підписав закон про багаторазове збільшення штрафів за військові правопорушення, зокрема за ухилення від мобілізації.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *