Відсоток українців, які вважають правильним розвиток подій в Україні, зменшився до 40 – опитування

Кожний п’ятий опитаний не визначився з оцінкою подій в Україні
Фото: ЕРА

Кількість українців, які вважають, що події в Україні розвиваються в неправильному напрямі, майже зрівнялася з кількістю тих, хто вважає, що події розвиваються правильно. Про це свідчать опубліковані 7 лютого результати опитування, яке провела соціологічна служба Центру Разумкова у другій половині січня.

Варіант відповіді “у правильному напрямі” обрало 40,6%, а “в неправильному напрямі” – 38%.

Не змогли визначитися з відповіддю 21,4% опитаних.

“Після початку повномасштабної агресії Росії проти України частка громадян, які вважають, що події в Україні розвиваються у правильному напрямі, істотно зросла (із 20% у грудні 2021 року до 51% у вересні – жовтні 2022 року), досягши найвищих показників у лютому – березні 2023 року (61%). Після цього спостерігається тенденція зниження цього показника”, – прокоментували в Центрі Разумкова.

Учасники опитування відповіли також на запитання, чи здатна Україна, на їхню думку, подолати наявні проблеми і труднощі.

32,8% опитаних вважають, що здатна протягом найближчих кількох років. 42,2% – що здатна у віддаленішій перспективі.

Варіант “не здатна” вибрало 9% респондентів. Ще 16,1% не визначилися.

“Найбільш оптимістично українці оцінювали перспективи подолання проблем і труднощів наприкінці 2022-го – на початку 2023 року (наприклад, у лютому – березні 2023 року – відповідно 49%, 36% і 3%). А оцінки перед початком повномасштабної війни (у грудні 2021 року – відповідно 18%, 54% і 18%) були значно песимістичнішими”, – нагадали соціологи.

Скріншот: razumkov.org.ua

Опитування методом face-to-face проводили з 19-го до 25 січня на територіях, які контролює уряд України й на яких не відбуваються бойові дії. Загалом було опитано 2 тис. респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *