В Україні довіра до національного телемарафону й далі падає − опитування

Станом на початок лютого 2024 року частка тих, хто довіряє телемарафону, впала до 36%
Скріншот: Телеканал Рада / YouTube

Довіра українців до телемарафону “Єдині новини” й далі падає. Станом на лютий інформації з марафону довіряє лише третина опитаних. Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології, які опублікували 19 лютого.

У грудні 2023 року 43% опитаних довіряли телемарафону, не довіряло – 38%. Станом на початок лютого 2024 року частка тих, хто довіряє, впала до 36%. Натомість до 47% зросла частка тих, хто не довіряє.

Інфографіка: kiis.com.ua

Як підкреслили в КМІС, хоча ті, хто не довіряє президенту України Володимирові Зеленському, значно критичніші до телемарафону, але й серед тих, хто довіряє йому, телемарафону довіряє 48%, не довіряє – 33%.

Інфографіка: kiis.com.ua

Дещо критичніші до телемарафону “Єдині новини” жителі заходу й центру. Водночас фактично в усіх регіонах не більше ніж 40% довіряють йому.

Інфографіка: kiis.com.ua

Дослідження тривало 5–10 лютого. Методом телефонних інтерв’ю на основі випадкової вибірки мобільних номерів опитали 1202 респондентів віком від 18 років, що проживають у всіх регіонах України (крім АР Крим). До вибірки не додали жителів територій, яких тимчасово не контролювала влада України, а також опитування не проводили із цивільними за кордоном.

Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з урахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищувала 3,2% − для показників, наближених до 50%, 2,7% − для показників, наближених до 25%, 2,1% − для показників, наближених до 10%, 1,4% − для показників, наближених до 5%.

Соціологи зазначають, що за умов війни, окрім зазначеної формальної похибки, виникає певне систематичне відхилення, але вони вважають, що одержані результати однаково дають змогу досить надійно аналізувати суспільні настрої населення.

Контекст

Телемарафон “Єдині новини” запустили 24 лютого 2022 року для інформування населення щодо ситуації в Україні від початку повномасштабного російського вторгнення. Контент для нього виробляють Національна суспільна телерадіокомпанія України, “1+1 медіа”, Starlight Media, Inter Media Group, парламентський телеканал “Рада”, а також “Ми – Україна”.

В опитуванні Центру прав людини ZMINA і Фонду “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва, яке провели у грудні 2022-го – січні 2023 року, 62% медійників назвали телемарафон однією з форм цензури, а 2/3 переконані, що його потрібно закрити.

Однак радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк у листопаді 2023-го в інтерв’ю “Радіо Свобода” заявив, що в Офісі президента не бачать причин закривати телемарафон.

Опитування Київського міжнародного інституту соціології за грудень 2023 року засвідчило, що довіра українців до телемарафону “Єдині новини” падає. Якщо між травнем 2022 року й жовтнем 2023 року частка тих, хто довіряє, упала із 69% до 48%, то до грудня 2023 року показник був уже 43%.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *