В Україні через руйнування накопичилося понад 600 тис. тонн відходів

На території Харківської області утворилося приблизно 50 тис. тонн відходів, що виникли внаслідок російських влучань
Фото: EPA

В Україні накопичилося понад 600 тис. тонн відходів від руйнувань. Про це розповів перший заступник міністра захисту довкілля Олександр Краснолуцький 16 березня під час виїзного засідання Комітету Верховної Ради з питань екологічної політики та природокористування в Харківській області, пише пресслужба Міндовкілля.

Станом на початок березня тільки на території Харківської області утворилося приблизно 50 тис. тонн відходів, що виникли внаслідок російських влучань. Щоденні обстріли прифронтового регіону лише збільшують ці обсяги.

Краснолуцький пояснив, що ще 27 вересня 2022 року уряд схвалив порядок утилізації відходів від руйнувань. Документ був розроблений Міндовкіллям спільно з Мінрегіоном.

“Наразі міністерство постійно комунікує з міжнародними партнерами щодо надання Україні допомоги – для придбання  пересувних дробарок будівельних відходів, устаткування для їх розбирання та сортування, обладнання, яке забезпечуватиме переробку відходів для їх повторного використання у будівництві тощо”, – зазначив замміністра. 

За його словами, одним із прикладів такої співпраці, є домовленості з Японським Агентством Міжнародного Співробітництва JICA, яке допомагатиме Україні в проєктах перероблення відходів руйнації. 

Голова парламентського комітету з питань екологічної політики Олег Бондаренко повідомив, що в Харківській області, у місті Дергачі, на 97% добудували перший комплекс із перероблення твердих побутових відходів, пише Харківська ОДА. Очікують що підприємство перероблятиме щороку 250 тис. тонн твердих побутових відходів і надасть робочі місця для 152 людей.

Лінії підприємства дадуть змогу проводити глибоке сортування, перероблення органічних відходів, підготовку до транспортування тощо. Крім того, планують виробляти електроенергію з полігонного газу обсягом понад 16 500 мВт щорічно.

Загальна вартість проєкту становить майже €260 млн. Кошти залучають від іноземних донорів і місцевих громад. Нині в Харківській області є 79 полігонів і сміттєзвалищ, однак майже всі вони не відповідають нормам екологічної безпеки, а їхня загальна площа сягає 280 га.

Контекст

Російські війська вторглися на територію Харківської області на початку повномасштабної війни – 24 лютого 2022 року, але обласний центр узяти не змогли.

У грудні 2023 року голова ОВА повідомляв в інтерв’ю “Укрінформу”, що під окупацією залишається дві громади Куп’янського району. Ще одна, Петропавлівська – майже вся в зоні активних бойових дій.

Окупанти й далі щодня обстрілюють населені пункти Харківської області й регулярно – місто Харків.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *