В Україні 17-річним юнакам надсилатимуть повістки. У ЗСУ пояснили, чи стосується це мобілізації

Юнаки зобов’язані особисто прибути до відповідного ТЦК та СП із необхідними документами у термін, визначений у повістці
Фото: depositphotos.com

17-річні юнаки, які не приписалися до своїх призовних дільниць, можуть отримати повістку за місцем реєстрації про необхідність стати на військовий облік. Про це 28 травня повідомили в Сухопутних військах Збройних сил України у Facebook.

“Відповідно до ст. 14 закону “Про військовий обов’язок і військову службу” щороку протягом січня – березня беруться на облік громадяни України чоловічої статі, яким у рік взяття на військовий облік виповнюється 17 років”, – ідеться в заяві.

Юнаки зобов’язані особисто прибути до відповідного територіального центру комплектування та соціальної підтримки у термін, визначений у повістці, а також подати необхідні документи, перелік яких встановлює Міністерство оборони України.

“Юнаки, які з певних причин не стали на військовий облік, оповіщаються за місцем реєстрації за допомогою повісток для прибуття у ТЦК і постановки на військовий облік”, – ідеться в повідомленні.

У ЗСУ наголосили, що постановка на військовий облік не має стосунку до мобілізаційних заходів, які тривають.

Контекст

Після початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну 24 лютого 2022 року президент України Володимир Зеленський оголосив воєнний стан і загальну мобілізацію. Востаннє Рада продовжила воєнний стан 8 травня 2024 року – до 11 серпня.

16 травня Кабмін ухвалив постанову, яка регламентує, зокрема, порядок вручення повісток. Повістки в Україні тепер можуть роздавати цілодобово й практично скрізь, а з 18 липня їх почнуть розсилати поштою.

18 травня набув чинності новий закон про мобілізацію. Згідно з однією з його норм, усі військовозобов’язані протягом двох місяців мають оновити свої персональні дані – через ЦНАП, електронний кабінет або прийшовши до ТЦК.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *