“Суспільне” розширює власне мовлення в марафоні “Єдині новини”

“Суспільне” розширює транслювання власного контенту
Фото: depositphotos.com

У межах марафону “Єдині новини #UАразом” “Суспільне” вироблятиме власну частину інформаційного марафону, яку транслюватимуть на загальнонаціональному телеканалі “Перший”. Про це йдеться в повідомленні “Суспільного”.

“З 21 травня “Суспільне Мовлення” посилюватиме на каналі “Перший” інформаційний блок марафону додатковим контентом “Суспільне Новини”, “Суспільне. Студія”, документальними фільмами власного виробництва та розслідуваннями”, – ідеться в повідомленні.

Учасники марафону уклали додаткову угоду до Меморандуму про взаємодію та співпрацю щодо впровадження нового підходу задля розширення можливостей реалізації єдиної інформаційної політики України в умовах воєнного стану й забезпечення цілодобового інформаційного марафону.

“На мій погляд, це цивілізоване “розлучення”, якого вдалося досягти в рамках розширення виробництва контенту. Ми отримали письмові гарантії від РНБО, що такими діями не порушуватимемо рішення Ради безпеки. Команда “Суспільного” готова до поновлення цілодобового мовлення на “Першому”. Сподіваюся, у нас усе вийде”, – сказала в коментарі “Детектору медіа” голова наглядової ради НСТУ Світлана Остапа.

Контекст

Телемарафон “Єдині новини” запустили 24 лютого 2022 року, у день повномасштабного російського вторгнення. Контент для нього виготовляють телеканали “Суспільне”, “1+1”, “Інтер”, ICTV, “Рада” й “Ми – Україна”. Гроші для телемарафону виділяють із держбюджету (видання “Детектор медіа” з посиланням на інформацію народного депутата від “Голосу”, голови комітету Верховної Ради з питань свободи слова Ярослава Юрчишина повідомило, що на нього йде приблизно 1,7 млрд грн на рік).

Опитування Київського міжнародного інституту соціології за грудень 2023 року засвідчило, що довіра українців до телемарафону падає. Якщо у травні 2022 року йому довіряло 69% респондентів, то у грудні 2023-го – 43%.

У звіті про права людини в Україні 2023 року, опублікованому на сайті Держдепу, ідеться, що національний телемарафон порушує свободу висловлювання думок для засобів масової інформації.

Якщо до кінця 2024 року телемарафон “Єдині новини” не відновить довіри українців, його треба закрити, вважає Юрчишин. Проте прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що “телемарафон працює і буде працювати”, щоб “перебити всі дезінформаційні, а також усі пропагандистські наративи російського ворога”.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *