Суд відмовився поновити Фаріон на роботі у “Львівській політехніці”. Вона заявила, що її посада “вже давно просто Ірина Фаріон”

Фаріон подавала позов у грудні 2023 року
Фото: Ірина Фаріон Наша перемога – неминуча / Facebook

Мовознавиця, екснардепка Ірина Фаріон повідомила 12 лютого в Telegram, що Галицький райсуд Львова відмовився поновлювати її на посаді професора кафедри української мови Національного університету “Львівська політехніка”.

“З’явилася інформація про те, що суддя Галицького суду Стрельбицький відмовив у моєму позові до “Львівської політехніки” щодо мого політично вмотивованого і незаконного звільнення. […] Цього слід було очікувати. Апеляція буде. Я не борюся за поновлення на посаді, бо моя посада вже давно просто Ірина Фаріон. Я борюся за справедливість”, – написала Фаріон.

За її словами, “те, що написав цей суддя, не має нічого спільного з правовим обґрунтуванням, це замовна політична публіцистика”.

У рішенні Галицького райсуду Львова за 6 лютого, яке опублікував сервіс аналізу даних Opendatabot, ідеться, що згідно із законодавством про працю, “вчинення працівником, який виконує виховні функції, аморального проступку, не сумісного з продовженням даної роботи, є підставою розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця з окремими категоріями працівників за певних умов”. Суд робить висновок, що у випадку з позивачем ідеться саме про “аморальний проступок”.

Відмовивши позивачу у його вимогах, суд передбачив строк на апеляцію – 30 днів.

Контекст

Фаріон заявила 5 листопада в ефірі програми “5 каналу” “Рандеву з Яніною Соколовою”, що такої категорії, як “російськомовне населення України”, немає. На запитання ведучої про російськомовних бійців бригади “Азов”, які обороняли Маріуполь і далі захищають Україну від РФ, екснардепка відповіла, що в них бракує дисципліни, а отже, “це не армія, а зброд”. Вона назвала російськомовних бійців сил оборони України “москворотими биками”.

Її слова викликали обурення в українців. Екснардепку різко критикували в мережі, а після її висловлювань уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець звернувся в поліцію та Службу безпеки України. Він зазначив, що порушення рівноправності громадян карають відповідно до ст. 161 Кримінального кодексу.

Студенти “Львівської політехніки” закликали правоохоронні органи перевірити заяви мовознавиці щодо порушення статті про “образу честі й гідності військових ЗСУ”.

У Міністерстві освіти та науки України заявили, що підтримують вимоги студентів не співпрацювати з людьми, які не поважають захисників і захисниць України.

Після цього Фаріон стала учасницею ще одного скандалу. Вона опублікувала скріншот електронного листа з відкритими персональними даними студента з Криму, який виступив на захист української мови. 13 листопада стало відомо, що окупанти його виявили й ним “займається” окупаційний “центр боротьби з екстремізмом” російського міністерства внутрішніх справ. Фаріон, коментуючи це, заявила, що “проти неї поширюють провокацію”.

15 листопада стало відомо, що мовознавицю звільнили з університету “Львівська політехніка”. Це відбулося після того, як Служба безпеки України відкрила проти неї кримінальну справу. Фаріон у відповідь заявила, що готує позов до суду через звільнення. За її словами, позов вона подала 7 грудня.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *